vaikea tilanne

Anonyymi-ap

Elikkä tapailin hetken yhtä naista, mutta nopeasti huomasin etten tuntenut mitään tunteita sitä kohtaan ja lopetin jutun.
Siinä samalla kaverini oli tutustunut minun kautta tähän naiseen ja kysyi sitten että onko ok, että se on sen kanssa ja vastasin, että on ok.
Se tarkoitti sitten sitä, että meidän pitäisi tulla kolmestaan toimeen koska tän kaverin kanssa vietin paljon aikaa, no se toimikin aika pitkään, mutta viime aikoina minulla ja tällä naisella on ollut erimielisyyksiä, riitoja ja tää nainen on aiheuttanut draamaa toiminnallaan.
Esitin sitten sille ehdotuksen tai toiveen, että haluaisin olla enemmän vain mun kaverin kanssa kahdestaan ja he saisivat olla kahdestaan, no siitä tää naine pillastu ja sano, että mähän oon mun poikaystävän kaa jos mä haluun.
Ollaan kohta kolmekymppisiä ja omasta mielestä pitäs pystyä asiat järjestää kaikkien mieleisiksi.
Tää nainen myös sillon kiukutteli ja loukkaantu kun en halunnut jatkaa hänen kanssaan niin luulen, että johtuu osin siitä.
Mitä pitäs tehä?

6

377

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miksi sun pitää olla sen naisen kanssa ollenkaan. Ole sen sun kaverin kaa. Näätte ilman tota naista. Jätä koko ämmä omaan arvoonsa suoraan sanottuna. Naisia menee ja tulee.
      Yleensäkkin elämä on pelkkää muutosta. Meidän kuuluu valua kuin vesi. Ihan niiku rahanki. Niiden pitää liikkua. Sama kuin kaikki meidän ympärillä. Koti oli kuin pesä. Sama kuin maito. Ne on niitä vauva juttuja. Niistä pitää laskea irti

      • Anonyymi00002

        Kuten ilmasin nii tää naine on sen jätkän mukana joka paikas ja oon sille sanonu et haluisin olla vaa mun kaverin kanssa josta se pillastu niin ku tos kerroin.


      • Anonyymi00002 kirjoitti:

        Kuten ilmasin nii tää naine on sen jätkän mukana joka paikas ja oon sille sanonu et haluisin olla vaa mun kaverin kanssa josta se pillastu niin ku tos kerroin.

        Mun mielestä sä voit ehdottaa kaverilles, että tapaatte kahden, ja jos se ei onnistu, niin ihan vaan oman itsesi vuoksi, et hankkiutuisi seuraan jossa on pillastuneita.


    • Anonyymi00003

      Joo tosiaan ole vaan sun kaverin kanssa kahden. Kolmiodraamat on sieltä ja syvältä. Varaudu siihen et sun exä on aina exä ja kaverit pysyy aina jos on niitä oikeita kavereita. Äläkä ole sun kaverille vihainen jos tulee riitaa sen naisen takia.. Se saattaa ajan kanssa alkaa sua mustamaalaamaan ja saada sun kaverin sen puolelle. Pysy neutraalina ja jatka kaverin kanssa kuin aina ennenkin.

    • Anonyymi00004

      Totta kait on poikaystävänsä kanssa. Sä olet tuosta kuviosta kohta kokonaan pois jos alat säätämään ja asettamaan ehtoja jos rakastavat toisiaan. Se on eri juttu jos hänelle se poikaystävä sanoo olevansa sun kanssa kahdestaan.

    • Anonyymi00005

      Annat kaverisi pilata elämänsä narsistin kanssa sinuna katkasisin välit molempiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1939
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1219
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1018
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      21
      978
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      89
      695
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      107
      679
    7. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      648
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      629
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      58
      580
    Aihe