POSIOLAINEN

En asu siellä,en ole käynytkään.Tuttavani,kun hän ajattelee jostain ihmisestä negatiivisesti,hän sanoo hänen olevan Posiolainen...Onko teillä jokin yhteinen piirre,toimintatapa tms?Onko kukaan muu kuullut tuota?
2546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Posio on mukava paikka.
Ruumisarkkuja tekevät kerhossa.
Juttelevat ja käyvät kaupassa.
Posio ei ole Pösiö!

Äänestä
  • Posiolla tehdään muutakin kuin savi-astioita!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En asu siellä,en ole käynytkään.Tuttavani,kun hän ajattelee jostain ihmisestä negatiivisesti,hän sanoo hänen olevan Posiolainen...Onko teillä jokin yhteinen piirre,toimintatapa tms?Onko kukaan muu kuullut tuota?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu