Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi aluevaltaus. Pimiä tuomaroi 12 amatöörikokin tuotoksia yhdessä kokeneiden keittiömestari-ravintoloitsijoiden Helena Puolakan ja Henri Alénin kanssa.
Lue juttu:
https://www.suomi24.fi/viihde/ttk-n-jattanyt-vappu-pimia-rehellisena-masterchef-kuvauksista-hoh?s24
TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

19
5728
Vastaukset
- Anonyymi00001
Henri vanha takkutukka
skdl - Anonyymi00002
Londi rääkymässä.
- Anonyymi00003
Voi vappu, olet vain ja ainoastaan vappuna pimeänä, muistan taksikuskina, kun sain keikan tark'ampujan kadulle ja tilaaja: pimiä, luulin et vitsi, no ei ollut, siellä "vappu"kailotti "hiljaiseen" ääneen, et, odota, tuun kohta . ., . . .no. joo. kohta, . . . Lähdin pois, laitoin sen "jullikaksi" = kyyti josta ei saa maksua, mutta mittari päällä. . . , kiitti vtusti rääkyjä-ämmä vappu!!!!)
- Anonyymi00004
Ei ota viinaa nii vappu väitti ?
- Anonyymi00005
Hihittelijä Vappu, sanoo jotain ja hihittää itse sen jälkeen. Karvat nousee pystyyn, eikö itse tajua miten naurettava hihittelijä on. Netissä oli Vapun kakku ohje, tämä ohje ollut jo iät ja ajat ennen Vappua. Omiin nimiinsä. muiden reseptejä. Luulis hävetgävän. Koittaa olla pärmärinä joka asiassa.
- Anonyymi00006
Hihittelee vintti pimeenä. Aina valtava hihitys joka sanan perään.
- Anonyymi00008
Jos se vetää gammaa tai koiraa pilveä. Nehän nauraa . Pakko nyt kertoa mielipide että hän oli paljon normaalimpi ennen ja mukava kunnes muuttui .
- Anonyymi00009
Salkkareissa joku näyttelijä oli homo joku mut joku esiintyy porn videoilla ja tietääkö itsekään Google julkkiset niillä sivuilla . Miettimään vähän ellette itse vapaaehtoisesti tee sitä.
- Anonyymi00010
Anonyymi00006 kirjoitti:
Hihittelee vintti pimeenä. Aina valtava hihitys joka sanan perään.
No varmaa huumeissa. Tai budhassa sehän vasta naurattaa.
- Anonyymi00017
Anonyymi00010 kirjoitti:
No varmaa huumeissa. Tai budhassa sehän vasta naurattaa.
Sinähän ne huumebisnekset hyvin tiedät.
- Anonyymi00007
Hei Vappu PIMIÄ Master chifet mitään koulutusta ole räkättää, nauru, tiedä mitään. Otetaan ohjelmaan . SE MISTÄÄN TIEDÄ MITÄÄN, ÄRSYTTÄÄ JÄÄ KATTO MATTA OHJELMA ANONYYMI
- Anonyymi00011
Ortodokseilka tiedoksi Turtiainen esiintyy videoilla MAANPETTURUUS suomen ja unionin valtioliittoa vastaan . Hän juuri.
- Anonyymi00012
Kertoilee siellä nykyisessä asuinmaassaan suomen armeijasta kuin että Suomi on vihollinen ja muut nyökkäilee .
- Anonyymi00013
Kasakka huijarit.
- Anonyymi00015
Hyvä että tuo pimiä bimbo jatkaa ohjelmissa, joita en kato sekunttiakaan
- Anonyymi00016
SAATANA,EI VIELÄKÄÄN PÄÄSTY EROON VOSU PIMIÄSTÄ,HIIVAPILLU!!
- Anonyymi00018
ikinä en oo rehelline ollu
- Anonyymi00019
Apua, en jaksa Vappua tässä ohjelmassa. Haluan kokit takaisin.
- Anonyymi00020
Ei viitsi katsoa tuota pimiätä. Minusta on niin itseään täynnä! Miten otetaan tuomariksi kun ei ole mitään alan koulutusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251136Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 58879