Suomen demarit antoivat heti periksi Ruotsin asevoimille. Ilman puolustusta Ruotsalaiset sotilaat miehittävät lapin.
Se tuo Lintmann on suuri isänmaallinen patriootti 🤣
Lapin miehitys
20
272
Vastaukset
- Anonyymi00002
Ruotsalaisia naissotilaita, aijaijaii 😝
- Anonyymi00003
No nyt passaa. Demarit varmistavat Suomen turvallisuudeen ? Vaalit kajostaa. Eiköhän anneta Naton ja Suomen puolustusvoimain hoitaa näin tärkeä homma.
- Anonyymi00004
Alottajalla pätkii jo pahasti, pitäisi ymmärtää asioita ennen kuin alkaa kirjoittelemaan.
Kannattaisi vaikka kilauttamaan kaverille, ennenkuin paljastaa typeryyttään.- Anonyymi00005
Usan sotilaat ja aseet varastoitu Rovajärvelle.
Miten kävi viimeksi kun natsien kanssa hyseerattiin ja suurSuomea rakennettiin??? - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Usan sotilaat ja aseet varastoitu Rovajärvelle.
Miten kävi viimeksi kun natsien kanssa hyseerattiin ja suurSuomea rakennettiin???Olen aloittajan kanssa samaa mieltä ruotsalaiset sotilaan miehittävät Lapin, tästä pitää antaa Demukoille vakava varotus.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä ruotsalaiset sotilaan miehittävät Lapin, tästä pitää antaa Demukoille vakava varotus.
Demukat yrittää profiloitua turvallisuus puolueeksi koska vaalit
vuoden päästä.
Ne ei muista niitä jalkamiina asioita joiden poistamista hanakasti ajoi Demari pressa Tarja Halonen. Ja onnistui. No nyky kokoomushallitus palautti miinat. - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Demukat yrittää profiloitua turvallisuus puolueeksi koska vaalit
vuoden päästä.
Ne ei muista niitä jalkamiina asioita joiden poistamista hanakasti ajoi Demari pressa Tarja Halonen. Ja onnistui. No nyky kokoomushallitus palautti miinat.FIN
Satelite of USA - Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Demukat yrittää profiloitua turvallisuus puolueeksi koska vaalit
vuoden päästä.
Ne ei muista niitä jalkamiina asioita joiden poistamista hanakasti ajoi Demari pressa Tarja Halonen. Ja onnistui. No nyky kokoomushallitus palautti miinat.Pitäisi jotakin tietää historiasta. eikä kuunnella mitä ABC ja ST1 tiweotoimistot suoltaa. Ottavan sopimus ei ole Tarjahalosen luoma.
Ottavan sopimukseen (jalkaväkimiinat kieltävä yleissopimus) kuuluu tällä hetkellä yli 160 maata. Sopimus kattaa valtaosan maailman valtioista, mukaan lukien lähes kaikki Euroopan maat sekä valtiot Afrikasta ja Latinalaisesta Amerikasta.
Parlement du Canada
Parlement du Canada
+3
Viimeisimmät merkittävät muutokset sopimuksen jäsenistössä vuonna 2026: - Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
FIN
Satelite of USANobel
Rauhanpalkinto
Rumpille. - Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Pitäisi jotakin tietää historiasta. eikä kuunnella mitä ABC ja ST1 tiweotoimistot suoltaa. Ottavan sopimus ei ole Tarjahalosen luoma.
Ottavan sopimukseen (jalkaväkimiinat kieltävä yleissopimus) kuuluu tällä hetkellä yli 160 maata. Sopimus kattaa valtaosan maailman valtioista, mukaan lukien lähes kaikki Euroopan maat sekä valtiot Afrikasta ja Latinalaisesta Amerikasta.
Parlement du Canada
Parlement du Canada
3
Viimeisimmät merkittävät muutokset sopimuksen jäsenistössä vuonna 2026:Niin ei ollu Halosen luoma. Mutta kiivaasti Halonen kannatti sitä. Hän sai jopa mirrin pennun Venäjän Medvediltä palkinnoksi ? Venäjä ei irtautunut miinoista ! Mitäpä siihen virkot ?
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Niin ei ollu Halosen luoma. Mutta kiivaasti Halonen kannatti sitä. Hän sai jopa mirrin pennun Venäjän Medvediltä palkinnoksi ? Venäjä ei irtautunut miinoista ! Mitäpä siihen virkot ?
Venäjä aina on ollut Venäjä, eikä ole tarkoitusta kilpailla sen kanssa. On Venäjällä ydin asekkin jota meillä ei ole.
- Anonyymi00014
Anonyymi00007 kirjoitti:
Demukat yrittää profiloitua turvallisuus puolueeksi koska vaalit
vuoden päästä.
Ne ei muista niitä jalkamiina asioita joiden poistamista hanakasti ajoi Demari pressa Tarja Halonen. Ja onnistui. No nyky kokoomushallitus palautti miinat.Miinoja ei palauttanut kokoomushallitus vaan Suomen eduskunta äänin 157-18 kaikkien 'demukoidenkin' kannattaessa palauttamista.
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Miinoja ei palauttanut kokoomushallitus vaan Suomen eduskunta äänin 157-18 kaikkien 'demukoidenkin' kannattaessa palauttamista.
Demukat mitä milloinkin....
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Demukat mitä milloinkin....
Et taida oikein hallita noita poiititisia kuvioita.
- Anonyymi00013
"Suomen demarit antoivat heti periksi Ruotsin asevoimille. Ilman puolustusta Ruotsalaiset sotilaat miehittävät lapin.
Se tuo Lintmann on suuri isänmaallinen patriootti"
Valitettavasti näin pääsi käymään kokoomuksen ja perussuomalaisten ankarasta vastarinnasta huolimatta.- Anonyymi00015
Nyt sinä aloita hourimaan. Eihän Ruotsi ole vihollismaa. Enemmän pidän Yhdysvaltailaisia vihollisina koska niistä ei tiedä Tumpin kaudella ovatko vihollisia vai ystäviä.
On vain hyvä jos ruotaslaisia tulee Suomeen. - Anonyymi00018
Anonyymi00015 kirjoitti:
Nyt sinä aloita hourimaan. Eihän Ruotsi ole vihollismaa. Enemmän pidän Yhdysvaltailaisia vihollisina koska niistä ei tiedä Tumpin kaudella ovatko vihollisia vai ystäviä.
On vain hyvä jos ruotaslaisia tulee Suomeen.Rumpin USA on menetetty tapaus.
Liittykämme itään!!!
- Anonyymi00019
Mielestäni on hyvin vaarallinen yhdistelmä, jos valtaa on enemmän kuin pää kestää.
Hyviä esim. Trump, Putin, ja Netanyahu.
Toki sitten alemmalta tasoltakin löytyy, mutta jääköön sanomatta. - Anonyymi00020
Suomi on luopunut täysin itsenäisyydestään. USA ja EU päättävät. Suomi tottelee kiltisti ja vielä ylpeilee asialla.
- Anonyymi00021
ENNEN oli toisin. Suomettuminen hapatti ajattelun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4723515Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi212875SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1452714Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872175Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1872029Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä131914- 1521891
- 991734
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi491531Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361440