Tämä on aina tätä, varsinkin näin kevättalvisin.
Juokset ees taas ja tuikit sinne tänne, heikkoa on. Koetat pinnallista ja sitten taas syvään päätyyn - sekä siitä väliltä, kymmeniä reikiä. Eikä oikein mitään mainittavaa. Sitten joku vahinkokairaus aivan edellisen reiän viereen ja löytyykin jotain, ehkä jopa pieni ryhmä! Tämä se on, tämän se täytyy olla.
Siinä sitten aikasi nypytät ja tulos on keskivertoa. Koko ajan mietit, että pitäisikö vaihtaa. Jos löytyisi vielä parempi?
Päätät kuitenkin jäädä ja oikein leiriydyt tälle reiälle. Siinä tärppi sitten vaihtelee ja pikkuhiljaa hiljenee.
Ei muuta ku kokeilemaan muualta. Kiertelemään seutuja, ja löytyykin seuraava kohtuullinen reikä. No, se on leirin purku edellisestä paikasta ja siirto uudelle löydölle. Kun saat leirin pystyyn, niin tämäkin reikä hiljenee. Siinä sitten istut murtuneena möksässäsi ja tyydyt eväiden syöntiin. Liian kylmä leipää ja liian kuumaa teetä. Vähän vois vaikka S24:ää selata, kun ei kerran tärppää.
Pari tuntia selattuasi päätät lähteä litomaan - heikohko saalis taas.
Siinä ensimmäisen kohtuullisen reiän ohi mennessäsi huomaat, että aha -uusi mies siinä reiällä. Ja ilmeisen sinnikkäästi nypyttänyt - saalista tuplat mitä sulla ja valmiiksi kairatulta reiältä!
-keinovaginamies-
Keskihyvän reiän dilemma
9
235
Vastaukset
- Anonyymi00001
Oikein viihdyttävä kirjoitus, vaikka en pilkkimisen päälle mitään ymmärrä.
(hihitystä) - Anonyymi00002
Vieläkö osaisit kirjoittaa rivin välistä vähän enemmän naimisesta ja sen broplematiikasta. Selkeää kuvausta, ei vaan uppoa kaira naisiin. Mutta voithan miettiä sitä lisää ihan keskenäsi. Pidä huoli niistäkin, jotka eivät ansaitse sinua millään tasolla vaikka herättäisit vastakaikua.
- Anonyymi00003
Analogiaa elämänvalintoihin voi tietysti vetää. Tulkinta lähtee aina tulkitsijasta :)
Älä kairaa kiveen kuitenkaan :)
-keinovaginamies- - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Analogiaa elämänvalintoihin voi tietysti vetää. Tulkinta lähtee aina tulkitsijasta :)
Älä kairaa kiveen kuitenkaan :)
-keinovaginamies-Hyvinkin vanha keksinto on kiviporaterä, mutta sinun tulkintaasi riittää kuitenkin liitu, paperi ja sakset.
En ole kummoinen pilkkimies. Niin tuota ei sentään ole käynyt. Että olis nähnyt jonkun reiällä jolta olisin lähtenyt.
Varmaan koville pilkkimiehille käy tuota yhtenään.Höh! Kovvoo hommoo tuo reiällä olo!
Ei tämmöiset pirpanakset tuommoisesta ymmärrä mitään.
Ei mene pieneen tajuntaani ollenkaan mitä mies saavuttaa tuollaisesta reijän nypyttämisestä. Ei si millään.
Onko siinä jotakin alkukantaista luolamiehen roimaa alkuvoimaa..? Lähikaupan kalatiskiltä saa sen mitä tarvii, ihan ilman kairausta!
Reiän kairaaminen.. ihan hullun hommaa.
Tyhmä se töitä tekee, viisas pääsee vähemmällä.- Anonyymi00005
Mutta jospa tyhmällä on hauskempaa?
Elämä on sarja sattumuksia joiden välille pitää keksiä viihtyvyystekijöitä :) Ainakin meikäläisen elämässä ne sattumukset on niin harvassa.
-keinovaginamies- Anonyymi00005 kirjoitti:
Mutta jospa tyhmällä on hauskempaa?
Elämä on sarja sattumuksia joiden välille pitää keksiä viihtyvyystekijöitä :) Ainakin meikäläisen elämässä ne sattumukset on niin harvassa.
-keinovaginamies-Viittaakkonää ett reiän kairaaminen on sitä "hauskempaa"..?
Sun oikeesti pitää päästä "kairaamaan" reikää, jotta ei tarvitsisi kairata reikää. SE, on paljon hauskempaa. :)
- Anonyymi00006
Keskireikä? Keskisarja? Keskari on niin maltillinen (paitsi suustaan) että sen kaa pitäis vetää viinaa ja käy'ä hu0rissa. Kuka tietää? Ties vaikka siitä kuoriutuisi samanlainen irroittelija kuin siitä rillipäästä Kauheassa kankkusessa 😁. "Ei mikään keskisarjalainen". KYLLÄ! Whatever it takes.
Entä jopa kovia huumeita, jos ei muuten pärähdä 🤔? Peeäs. Tiedoksenne vaan, että boikotoin ideologisesti yhteiskunnallista huumemyönteisyyttä sillä se on täysin holtitonta sekä yltiöpäistä. Ihmisiä tulee oikeasti hulluiksi ja kuolee niihin. -💊-.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393850Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa61616Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23741