Suvaitsetteko miehet naiselta mitä tahansa jos hän on kaunis?

Anonyymi-ap

Varmaankin kyllä.

16

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sanotaan suoraan helpolla ei pääse

    • Anonyymi00002

      Mennyt mahdömuùksìin yli kipurajan.

    • Anonyymi00003

      Ei voi siositella muille

    • Anonyymi00004

      No ei. Ei nätti naama ole mikään oikeutus perseilylle ja tyhmyydelle.

    • Mitähän sietämistä tässä nyt tarkoitetaan? Ovatko enemmän kauniit naiset jotenkin erilaisia kuin vähemmän kauniit? Sillä tavoin että kauneudesta kumpuaa jotain sietämistä mikä ei ole vain luonteesta? Mistä siis seuraisi että ulkonäön ja luonteen välillä on jokin korrelaatio?

      • Anonyymi00006

        Kun nainen on kaunis hän anteeksi saa


      • Anonyymi00006 kirjoitti:

        Kun nainen on kaunis hän anteeksi saa

        Eli väite on että kaunis ja vähemmän kaunis kyllä lähtökohtaisesti toimivat samalla tavalla, mutta kaunis saa anteeksi ja toinen ei. Tämän toistuessaan voisi olettaa eriyttävän näiden käytöstä, koska palautteesta oppii?


    • Anonyymi00005

      Jotkut joo ja jotkut taas ei. Riippuu ihan miehestä.

    • Anonyymi00007

      Ei epälojaajeille kumppaneille sovi antaa siimaa. Henkisen väkivallan ikeessä oleva toisen ihmisen kontrollointi ei sekään toimi.

      Luonne on tärkeämpi kuin kauneus. Kauniin naiskumppanin perseilyt antavat anteeksi vain ne miehet ketkä "ajattelevat" 🍆 eivätkä ajattele 🧠.

    • Anonyymi00008

      Useimmat juu tietämistäni sitä on ne miehet jokka sietää yhteisten lasten takia ajatuksena naiselle/naisille minkä kuvan itse annatte itsestänne lapsellenne/lapsillenne oman kokemuksen mukaan fiksumpaa lähteä toimimattomasta parisuhteesta/avioliitosta fiksumpi malli antaa lapselle/lapsille (omasta elämästä ei kannata h elvettiä tehdä sen takia) että puoliso valinta ei onnistunu syy toinen osannu arvostaa mitä oli ei halunnu tutustua ei riitä vaan toisen tunteet toista kohtaan jos toisella ei niitä ole silti

    • Anonyymi00009

      "Moni kakku päältä kaunis, vaan on silkkoa sisältä" on Kalevalasta peräisin oleva sananlasku, joka tarkoittaa, että ulkonäkö voi pettää. Kauniin kuoren takaa voi paljastua pelkkää pettuleivästä tehtyä karua hätäravintoa (silkkoa) tai muuten tyhjä, arvoton sisältö. Se varoittaa luottamasta pelkkään ulkonäköön.

    • En mä. Kyllä persoona ja se ennen kaikkea naisten jankkaama kemia enemmän ratkaisee. Naapurin tissihirviötä ei helposti uskoisi 10 vuotta vanhemmaksi kuin mä, saati reilun 6 vuoden takaista kumppania 27 vuotta vanhemmaksi. Ensin mainittu on ihan aikuinen teini legginseineen, isoine korviksineen ja valtavat etupuskurit, mutta ne muutamat turpasaunat rikkoi jotain lopullisesti, vaikka ollaan me sellaisia puolivillaisia on-off kavereita ja ainakin tällä hetkellä hyväksytään asia että kummallakin on pyörinyt muita ihmisiä kuvioissa sen ajanjakson jälkeen.
      55-ikäinen nainen aikoinaan ei paljon hävinnyt jollekin Susanna Penttilälle tai Puma Moorelle, mutta kun tilannetaju petti ja mua esineellistettiin miehenä äitini saattohoitopäätöksen päivänä, niin se oli sitten siinä.

      Ex-Muija oli vaatteet päällä todella symppis ja sivistynyt ihminen, ja vähemmissä vaatteissa todella kinky tapaus. Ei välttämättä ihan objektiivisesti ajatellen Miss Universum matskua, mutta sanotaanko että nuorekas. Mä siinä halusin hengähdystaukoa kuoppajaisten, maanmittausjuttujen yms. ajaksi enkä itse käynyt treffeillä tai pyörinyt Tinderissä. Mutta oliko ihan pakko käydä jossain ihmeen parinvaihtoristeilyllä joko ihan halujen ajamana, taikka sitten ajatteli mun olleen vain kohtelias "jättäessäni" hänet. Ei sen jälkeen mikään ollut entisensä hänenkään kanssaan.

    • Anonyymi00010

      En minä ainakaan suvaitse, mutta tiedän naisten suvaitsevan mitä vaan kun mies on tasoa miesmalli. Siinä syy miksi parisuhteet ei nykyään kestä, koska naiset suorittavat anteeksiantoja komeille miehille.

      • Anonyymi00011

        Nonniin päivän mantra siinä kiitoksia


    • En. Ei haittaa vaikka pukkais jotain huippujulkkista eteen keikistelemään vesirajan ylittävässä minihameessa, paska käytös on paskaa käytöstä.

    • Anonyymi00012

      suvaitsen ainakin neitsyyden, atuttomuuden ja sehivaamattomuuden, jos nainen on nätti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe