Tälläkin viikolla monta ihmistä kuollut ja joka viikko tulee uutisia että joku nainen tapettu ja sitten puukotuksia ja kaikkea. Suomessa voidaan huonosti nyt, ei ole tälläistä ollut koskaan että tappoja koko ajan uutisissa. Pelastuuko suomi koskaan, hallitus sössinyt monia asioita. Ihmiset ei näe että tulevaisuus olisi hyvä koska ei saa töitä niin sitten ne masentuu ja sekoaa.
Sekopäitä riittää.
Anonyymi-ap
9187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Puhut täyttä totta. Lisäksi hallitus ajaa ihmisiä taloudelliseen ahdinkoon ja siten sitä pahaa oloa sekä kurjuutta ruvetaan lääkitsemään väärin keinoin.
Tuntuu siltä, että pahimmat sekopäät eivät joudu edes vastuuseen teoistaan? Trump, Putin.
Puukotuksia? Ja tuolla ikävässä puhuttiin kuristamisesta. Ikäviä nää tämmöset! Pitäs ihmisten yrittää hillitä itseensä.
So... When will we rise up against our enslavers? Tahallaan näitä kurjuuksia ja koiruuksia saadaan aikaan. Eliitille symboliikka on suorastaan ääriuskovaisuuteen perustuva ismi. Massojen pahoinvointi ruokkii eliitin omaa, vääristynyttä energiakenttäänsä. Eliitin jäsenet itse uskovat tuohon hömpänpömppään, salaliittoteoreetikot vain tuovat kyseisen asian julki laajalle yleisölle. Mitä ne palvoo? Kun kattelee maailman tapahtumia niin vastaus on jopa ilmeinen.
B0hemian groven inside footagevideoissa näkyy kuinka niiden mökkien sisäpuolet ovat tupaten täynnä jotenkin kieroutuneen näköisiä julisteita. Tämä on juuri sitä symboliikkaa. Dancer1 sai uhkauksen niiltä. Tässä video. https://www.youtube.com/watch?v=1jE3daCM7Yc . The truth will eventually come out...
Epäilisin kyllä lähinnä mielenterveysongelmia.
Maailma on murroksessa, se näkyy monissa kerroksissa (vrt sipulinkuoret) ja kaikki sodat, leikkaukset, hinnan nousut heikentää myös meidän elintasoa ja turvaa, vaikka tuntuisi että oomme turvassa peräpohjolassa.
Ja osa ei hengissä selviä, kun kaikki on viety. Osa ei selviä lähi-idästäkään kotiin elossa. Osa ei vaan jaksa enää elää. Elämä ei ole juhlapöytä kaikin herkuin kattauksin. Se pitäisi nyt viimein jo kaikkien sisäistää ja miettiä varasuunnitelmia jatkuvat narinan sijaan.
Jos oikeasti haluttaisiin palauttaa ihmisten elämänusko ja henkinen tasapaino, nämä kaikki palstat ja somet pitäisi lailla kieltää. Siitä se pikku hiljaa lähtisi.
Peukku on paha ja huumeet yleensä. Tyttöjen ja naisten pitäisi hommata pippurisumute kaiken varalta kun kuljette yksin jonnekin. Itsepuolustustaitoja yrittää hioa yms. Tulee mieleen se Valkeakosken ikävä tapaus. Aina ja kaikkialta löytyy hulluja.
Kuvastaa mitä