Naistenpäivä

Itse supliikkina katson naista kuin elämysteatteria. Nainen aina tuntuu näkevän pidemmälle, ja tuntuu kokevan seikkoja, joita en näe tai tunne.

Nainen on mysteeri.

Minä en ole.


(hirn)
18751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mjoo


Meillä kundeilla ei ole tissejä, Y-haaraa tai käsittämätöntä tarvetta ymmärtää mitään epäolennaista.

Me porskutamme.


(naurua)

Äänestä
  • Teil A-siakkailla ei oo muutenkaan mitään omaa. Vain toisten tilejä ja tunnuksia. ;)

    Äänestä

  • Oodi naiselle


    Yleensä aina lähden liikkeelle munistani, mutten tällä kertaa, vaan tuoksustasi.

    Tämä aistimus vie pois tajuntani, paikkani olla oma itseni, ja muutan kokemustesi piiriin, joiden runsaus avaa tien maailmoihin, jollaisia en tiennyt olevan.

    On kuin astuisin maailmaan, jollaista en tiennyt olevan.


    (naurua)

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Oodi naiselle


    Yleensä aina lähden liikkeelle munistani, mutten tällä kertaa, vaan tuoksustasi.

    Tämä aistimus vie pois tajuntani, paikkani olla oma itseni, ja muutan kokemustesi piiriin, joiden runsaus avaa tien maailmoihin, jollaisia en tiennyt olevan.

    On kuin astuisin maailmaan, jollaista en tiennyt olevan.


    (naurua)

    Metso uhrattiinki jo Käki-postilles. Kuulemma.

    Äänestä

  • Aika monella miehellä on tissit.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Aika monella miehellä on tissit.

    Kaikillahan ne on, ellei oo poistettu.

    Äänestä

Et nii. Oot pelkkää Tarua totuuden tiellä. -sivu

Äänestä
  • Jou maan


    Just tota mä hain: tarinaa, jolla on muoto.

    En itse ole mikään naisasiamies, vaan ihan tavisjamppa.

    Minä viihdyn kaukana sellaisesta, jollaista naiseksi kutsutaan.

    Nainen on vaarallinen, epäaito ja kuin todellisuuden vääristymä.


    (hihitystä)

    Äänestä

Joo,
ja vieläpä ilmaiset liput tähän teatteriin :)

Hyvää naistenpäivää funeaulle, ja kaikille muillekin palstan ihanille naisille.

Jos rouva kysyy tänään kotonanne, että mikä päivä tänään on, niin tiedotatte että tänään on sunnuntai. Ymmärtäähän sen, että jos viikossa on seitsemän päivää, niin välillä voi mennä sekaisin :)

-keinovaginamies-

Äänestä

Ikävä kyllä miehiä, jotka kuvittelevat naisista tuollaisia, on oikeastikin olemassa. Mies, joka kuvittelee naisen olevan joku mysteeri, on hitokseen rasittava.

Äänestä

Nainen pamflettina


Naiset ne kuules ovat kummallista porukkaa. Siinä missä me perusjampat taputtelemme toisiamme selkään ja kuolaamme, niin naiset intuitiivisesti prosessoivat tilaa.

Nainen näkee kaiken.

Ja miksi?

No siksi että hän on nainen.


(hirn)

Äänestä
  • Näin naistenpäivänä tulisi olla kriittinen eikä ylistävä.

    Nainen ei ole mikään tolppa preerialla, vaan ihminen.

    Ja kun ymmärtää jotain ihmisyyden päälle, niin tunnistaa myös ihmisyyden olemuksen.

    Ihmisyys on läsnä.


    (hihitystä)

    Äänestä

  • Järven päässä ei sitte asusta ku kiimasia poliiseja.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Näin naistenpäivänä tulisi olla kriittinen eikä ylistävä.

    Nainen ei ole mikään tolppa preerialla, vaan ihminen.

    Ja kun ymmärtää jotain ihmisyyden päälle, niin tunnistaa myös ihmisyyden olemuksen.

    Ihmisyys on läsnä.


    (hihitystä)

    Mjoo


    Tossa oli aika pirullisesti vetäisty viilto ihmislihaan.

    Funeau komppaa.

    Jos kuvitellaan että jokainen Telluksen tallaaja on omanlaisensa, niin montako todellisuutta läsnä.

    En minä juokse heti sanomaan, että jokin näistä todellisuuksista olisi oikein tai väärin.

    Mutta erona meihin perusjamppoihin, niin nainenkin saattaa olla ihan perusjamppa.


    (hihitystä)

    Äänestä

Onhan se niin,että ilman NAISIA ei tulisi elämästä mitään yleensä.,, mutta myös toinen puoli on ,että täysin eri LOGIIGALLA ON MIES JA NAINEN VARAUSTETTU, USKALTASIN VÄITTÄÄ,ETTÄ NORMI SUHTEISSA/LIITOISSA ,EHKÄ ASIOISSA MIEHEN LOGIIGGA TOIMII PAREMMIN , MONISSA ASIOIS NAINEN ON MIESTÄ TAAS PÄTEVÄMPI JA IDEOITAKIN , JOS?? NE TOIMII ? SE ON TAAS TOINEN ASIA ,,MUT HYVÄÄ NAISTENPÄIVÄÄ JOKA TAPAUKSESSA.

Äänestä

Tänäänkin ne naiset jatkaa kiltien ja kunnollisten miesten yksinjättämistä sekä vihaamista..

Äänestä

Hyvää naistenpäivää kaikille oikeille naisille.
ihania olentoja.

Oikeana naisena en pidä otukisa kuten sofia virta joka vaihto miehensä miehensä kaveriin.
Hyi vittu!!
Toinen ääripää esimerkki purra! Joka ei täytää oikean naisen kriteereitä, akka tappaa lapsiaan, kiusaa ja rääkkää köyhiä ja jakaa rikkaille veronkevennyksiä ja ryöstää heikompien toimeentulon,asunnot ja jakaa massit rikkaille..
Hyi saatana!!
Jos mietit mikä sitten on oikea nainen.
Josset tiedä niin Oikean naisen kriteerit löytyy raamatusta
10. käskyä kun noudattaa niin ollaan jo aika pitkällä.
Tissit, perse, vagina.. Ne ei tee naisesta naista.
Oikea nainen pitää itsestään, miehestän, lapsistaan huolta ja valmis uhraamaan vaikka itsensä omiensa puolesta.
Oikea nainen ei käytä lapsia, miehiään oman etunsan edistämiseen, oikea nainen ei tapa lapsiaan ja sitä rataa.
En siis ole ääri uskovainen vaan ihan perus kristitty,

Äänestä

Oih, voisin naisena rakastaa sinua näin anonyymisti! Isosti ja elämyshakuisesti :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Itse supliikkina katson naista kuin elämysteatteria. Nainen aina tuntuu näkevän pidemmälle, ja tuntuu kokevan seikkoja, joita en näe tai tunne.

Nainen on mysteeri.

Minä en ole.


(hirn)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu