Täyspukeutunut Parkkonen ja vilautteleva Linda Lampenius sinänsä edustavat hyvää biisiä. Juonikin on hyvä.
Mutta mikä markkinataloutta vaivaa edelleen, että nainen riisutaan ja mies raottaa korkeintaan paria paidan nappia. Kuten Parkkonen.
Naiset UMK-kilpailuissa on olleet milloin ammeessa, kas, kun sentään jokin vaate päällä AMMEESSA ! Miehet on edelleen vaipatettu piiloon.
Vaikka seksistinen Erika Vikman aloitti tämän riettaan menonsa, naisten ihmisarvoa on kunnioitettava. Seksualisoimalla se ei toteudu ja on todella kaukana jostakin naisten voimaannuttamisesta.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/3099f35e-3416-40e7-a5db-c7b13af4b258
Anna Eriksson lataa suorat sanat UMK-lauleskelijoista
8
357
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Naisissa , jotka paljastelee itseään, on kyllä jotakin pahasti vikaa.
- Anonyymi00002
Ainut keino edes yrittää päästä esille, noloja ovat
- Anonyymi00003
Paljastelu ja hyvä käytös ei ole in, mitä pienemmissä vaatteissa ollaan esimerkiksi tosi-tv- ohjelmissa, niin aina vain yleisempää. Nytkin, kun katsoin UMK lähetyksen niin kysyin ääneen: Milloin laulamisesta on tullut vähissä vaatteissa pitkin lattiaa piehtaroimista? Niin halpaa ja noloa, eikö enää laulutaito tai hyvin tehty biisi riitä menestymiseen. Eerikasta alkoi tuo nolo muka seksikäs pitkällään vääntelehtiminen ja nyt sama jatkuu. Tämähän vain näyttää ihmiskunnan rappeutumisen ja naisten alistamisen seksisymboleiksi. Miksi naiset suostuu itsensä halventamiseen?
- Anonyymi00004
Anna eriksonin mielipiteet nykyään on loistavia.
- Anonyymi00005
Hyvävelimedia, kieltäydy ja maksa. Kieltäydyn enkä maksa.
- Anonyymi00006
Erika Vikmania ei paljon ole keikoille kysytty. Kaikki järjestäjät ei olekaan enää miehiä.
- Anonyymi00007
Parkkonen on Lindan levitettujen haarojen edessä polvillaa, jospa käännettäisiin toisinpäin ja Linda olisi polvillaan trigeissä olevan Parkkosen edessä, jolla housuissa pullottaisi. Siitäpä kohistaisiin, mutta olispa vaihtelua esitysten toteutukseen.
- Anonyymi00008
Anna itse paljastelee itseään filmeissään harva se vuosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1021162
- 51965
- 119913
- 146893
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40689- 70687
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.118671Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187637- 70609
- 33604
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48592- 81551
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62544- 39519
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4493- 46490
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64479Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31476- 42470