Mitä ajattelette seuraavasta tilanteesta?
Mies ei juurikaan jaa asioitaan eikä kysele minun mielipiteitäni eikä ajatuksiani.
On hyvin paljon hiljaa kotona ja uaeinmiten kännykällään.
Tieto jos haluaa joskus jotain jostain tietää yhyeisestä asiasta tai auunnitelmasta, pitää lypsää irti.
On alkanut ahdistamaan..Tunnen olevani hänelle tarpeeton..seksiä on yleensä minun aloittewstani tai melkein aina minun aloitteesta mutta hyvin vähän muuta.
Hermostuin viikonloppuna ja sanoin kokevani että olisin jollain tapaa hänelle väärä ihminen. Suuttui silmittömästi..sanoi että jos hoen olevani väärä ihminen niin hänestä alkaa tuntumaan että olen oikeasti väärä ja ei ole mitään mieltä olla enää yhdessä.
En pysy hänen ajatuksiensa perässä enkä voi tehdä tarkentavia kysymyksiä koska suuttuu enkä saa niitä. En halua jankata. Huusi että jis vielä kerran sanon olevani väärä hän ottaa eron.
Ymmärtääkö joku että millä tavalla hän ajattelee? Miksi ottaa ero jos kerron tuntevani olevani hänelle väärä koska ei jaa asioita kansssani ja sulkeutuu.
Aamulla kuitenkin kysyin voisiko hän yrittää puhua kanssani enemmän että oisiko mahdollista koska tunnen ailloin että minut huomioidaan.ja että olen olemassa toiselle. Vastasi rauhallisesti ettei voi luvata mitään varmaksi. Asia jäi tuhon. Hiljaisuuden vallitessa puoliso lähti töihin. Yleensä aamuisin ei puhu mitään töihin mennessä..Itse saatan sanoa heipat muttei yleensä vastaa tai joskus sanoo takas että" joo".
Tiedän että osaisi halutessaan puhua. Olen joskus kuullut sivusta miten on puhunut jollekkin ihmiselle.
Mielipiteitänne kysyn
23
279
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei pidä mennä halventamaan itseään. Meidän eläkeläisperhessä puheet on vähissä. Eikä minua ilahduta 3 sanan oheistus- klelto- tai kommentit vaimon suusta kuultuina tupinoina.
- Anonyymi00002
"Porosta parasta". T. Taljaparkki
- Anonyymi00004
Miten osoitat rakkautta vaimollesi?
Saanko vielä kysyä mikä sai sinut tulemaan tälle palstalle,pakkovastauksia ei tietenkään ole.
Mitä tarkoitat 3 sanan oheiatus,kielto kommenteilla? Ehkä tunnistan nuo puolisossani ja jos ei muuta ole sanottavana kuin noita niin ahdistun. Mielelläni keakustelisin normaalisti kuin tuntevat ja ajattelevat ihmiset eikä kuin toinen olisi jollain tapaa huonompi tai tyhmempi tms - Anonyymi00014
Anonyymi00002 kirjoitti:
"Porosta parasta". T. Taljaparkki
Kirjoitteletko vihervasemmistolaisille kansanedustajalle vihapostia, jos heiltä tulee kritiikkiä vallitsevia arvoja kohtaan? Keep on shinin alt right moron
- Anonyymi00016
Niin, sinä notepadiääliö juuri.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Niin, sinä notepadiääliö juuri.
Arvostan myös laajaa pikanttia tuttavapiiriäs
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Arvostan myös laajaa pikanttia tuttavapiiriäs
Voittajien tiimi
- Anonyymi00021
Anonyymi00014 kirjoitti:
Kirjoitteletko vihervasemmistolaisille kansanedustajalle vihapostia, jos heiltä tulee kritiikkiä vallitsevia arvoja kohtaan? Keep on shinin alt right moron
Ei kovin kosheria punk-vassareille
- Anonyymi00003
"En halua jankata". -sivu
- Anonyymi00005
Täällä voi vapaasti jankata. Kotona ylenpalttinen jankkaus vie vain huomion pois itse aiheesta.
Toisaalta jos rakastaa toista,minun mielipiteeni vain on että asioista oisi hyvä puhua.
Myös arjen joustavuuden kannalta.
Itselläni tunneihmisenä moni asia pariauhteessa liittyy toisen huomioimiseen,läheisyyteen toisen tukemiseen ja kunnioittamiseen. - Anonyymi00012
Mikä täm juttu on kirjoitella toisen proosamiehen aloituksiin näitä sekavia lauseen tynkiä ja siteerata itseään?
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Mikä täm juttu on kirjoitella toisen proosamiehen aloituksiin näitä sekavia lauseen tynkiä ja siteerata itseään?
Käyttäkää stalkkerit tähänkin yksi minuutti
- Anonyymi00006
Jos et halua jankata, niin älä jankkaa vaan keskity johonkin muuhun
Puhut hyvin yleisesti mm. huomioimisesta. Osaisitko sanoa miehellesi mitä huomiota haluat mutta ei niin että syyllistät miestäsi vaan esim. Olisi kiva vaihtaa kuulumisia vaikka päivän päätteeksi/kun syödään/kun mennään nukkumaan tmv.
Toiset ihmiset eivät vain halua puhua vaan enemmänkin osoittavat teoillaan tuntemuksiaan. Jos taas koet, ettet saa minkäänlaista huomiota ymv. miksi olet tuollaisessa parisuhteessa?- Anonyymi00007
En jankkaakkaan vaan kirjoitan tänne.
Sepä se!! Juuri oikeasta vivista vetäisit!! Eli teot. Mossä teot ovat,en näe niutä.
Mikqi olen vielä tässä parisuhteessa? Ehkä sitä vaan haluaa vielä katsoa eikä ole ollut vielä valmis luopumaan..
Mikä muuten sai sinut tulemaan tälle palstalle? Oma parisuhdeo helmat vai jokin muu mikä?
- Anonyymi00008
Tarinasi on kuin omasta parisuhteestani. Yllätyin todellaki että onko muitakin samanlaisia miehiä kuin minun mieheni. Jatkuvasti puhumattomana istuu puhelintaan tuijottaen kun on minun kanssani. Vieraitten läsnäollessa on täysin päinvastainen. Jopa minullekin puhuu. Pitäähän sitä esittää kunnon isäntää.
Olen lukemattomat kerrat yrittänyt saada häntä keskustelemaan asiallisesti toista syyttelemättä. Aloittaa vaan minun syyllistämisen ja haukkumisen.
En kelpaa missään asiassa.
Nytpä ollaankin sitten eroamassa.- Anonyymi00009
Ed. oli tarkoitettu kommentoimaan aloitusta.
- Anonyymi00019
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ed. oli tarkoitettu kommentoimaan aloitusta.
Joo, nämä sinun sisennykset huuhaa-aloituksiisi ei elävöitä palstaäijä yhtään maisemaa.
- Anonyymi00010
Tulevaisuus ei vaikuta edes tyydyttävälle!
- Anonyymi00011
Suhteessa on lupa harrastaa myös itsetyydytystä eli ns. masturboida pornograafisen materiaalin avulla
- Anonyymi00018
Anonyymi00011 kirjoitti:
Suhteessa on lupa harrastaa myös itsetyydytystä eli ns. masturboida pornograafisen materiaalin avulla
Aivan aivan, aloittajaäijä. Joillain se voi olla jopa ainoa tapa ns
- Anonyymi00022
No voi että.
- Anonyymi00023
Jormalla on renkaanvaihto harkinnassa.
Hän on aivan omissa maailmoissaan.
ajautuu Motonettiin - Anonyymi00024
Eiköhän miehesi ole ollut tuollainen jo tutumisvaiheessanne, jos olet huomannut?
Olisi ollut aiheellista ajatella pitemmällä aikajänteellä yhteistä elämää.
Vaimollani ei ollut mitään käsitystä työstäni mutta osoitti ylestä mielenkiintoa päivän tapahtumiin. Hän myös kertoili omista päivän puuhistaan, lasten kanssa.
Olin metalliteollisuudessa riistäjäkapitalistin pahin agentti joten osasin kannustaa häntä omalla urallaan PAM:n alueella sekä myös paikkallispolitiikassa.
Kysyi mielipidettäni hänelle ehdotetusta luottamushenkilön tehtävästä
Tietysti kannustin omasta tehtävästäni huolimatta.
Toimi mm. työvoimalautakunnassa SAK-laisen liiton edustajana ja raastuvan oikeudessa lautahenkilönä.
Piti alustuksen PAM:n liittokokouksessa aiheesta lyhennetty työaika.
Oli mestarimyyjäkisan loppuskabassa. Sai itseluottamusta mutta ei ollut jäänyt mitään "hampaan koloon". Vanhempiensa kodissa oli estetty opiskelu. Ei tyttöjä kannata kouluttaa. Nehän menevät naimisiin!!!!
Kuvaamaasi tilannetta on mahdoton kuvitella.
Tuon kaltaisessa tilanteessa olisi vaimoni 25%:n tataariveri kuohahtanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922157Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n442117Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men571033- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910