Nutrilett sivusto ja LCHF?

Anonyymi-ap

3

196

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä hiilihydraattien vähentäminen on ihan tätä päivää. Ihmiset on alkaneet huolehtia terveydestään, varsinkin nuoret ja yleensä elämänhaluiset muutkin mutta aina on niitä jotka ei siitä välitä kun on masennusta jne tai riippuvuuksia. On pää syvällä alkoholissa ja muissa mömmöissä. Ei kyetä tuntea epämukavuutta ja vieroitusta vaan tartutaan helpoimpaan.

      Karkkilapsuuden viettäneet on haasteen edessä kun terveys on mennyt ja maksa on rasvoittunut sokerista. Siitäkin vielä toipuu. Mutta jo ruokavalion kuntoon laittaminen tuo aivoille ravintoa ja edesauttaa masennuksesta ja rasvamaksasta toipumiselle. Rasvoittunut maksa vaikuttaa aivoihin. Omega 3 ja muut rasvahapot on tärkeitä aivoille.

      Mielenkiintoista toki on että kun v 2010 hyökättiin kaikkia karppaajia ja alakarppaajia (keto) vastaan ja väitettiin sitä uskonlahkoksi tietyissä piireissä ja yritettiin demonisoida kaikki jotka julkisesti uskalsi puhua asiasta niin v 2026 tämä tyyli onkin vallitseva laihdutus ja terveystyyli. Ei ole valmennusta joka ei keto-vhhruokavalioon nojaisi.

      Tämä on tullut ihan siitä kun ihmiset on kokeilleet ja halunneet tervehtyä kaikesta roskapuheesta ja demonisoinnista huolimatta ja ovat laihtuneet ja päässeet monista ongelmista, kuten jatkuvasta nälästä ja insuliiniresistenssistä karppaamalla. Se on toteen näytetty ja tämä on pakko lääketieteen ja ravitsemustieteen ottaa lukuun jos ei halua muuttua erehtymättömäksi kuin paavi uskomusten kautta eikä tieteen valossa kaikista uusista todisteista huolimatta.

      Minusta on hienoa että ihmiset uskaltaa vielä ajatella itse, hankkia tietoa ja kyseenalaistaa asiat!

    • Anonyymi00002

      Kyllä hiilihydraatteja voi syödä. Hiilihydraatteja saadaan mm puurosta, kasviksista, jjuureksista, hedelmistä ,marjoista. Jos pelkää että nämä lihottaa ja tekevät elimistölle pahaa niin ei tarvi syödä.

      • Anonyymi00003

        Kyllä karkkiakin voi syödä. Ihan mitä hiilihydraattia ikinä haluaa. Eikä myöskään tarvi jos ei halua. Itsepä ruuan negatiiviset tai positiiviset terveysvaikutukset kantaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      406
      1746
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1131
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1073
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1065
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      101
      1004
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      143
      837
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      741
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      669
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      644
    Aihe