taas riitaa tiedossa

mies on kaupungilla asioilla, ja kun tulee kotiin alkaa riita. en osaa puolustella, syytä minussakin, en jaksaisi enää, kaikki päin helvettiä.
61276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

miten nytten noin luulet/tiedät(?)

kai kaikkiin riitoihin jokin syy on, jos tuntuu tuolta niin miten olet päätynyt tuollaiseen tilanteeseen(?)

Äänestä
  • Mutta kun asiasta riidelty tuhat kertaa mutta mitään muutosta ei kumpikaan osaa tehdä, minä kyllä haluisin ja mies menee ääri päästä toiseen.
    Niin ei taas jaksaisi ja puolustella kun asiat on niikun on, pitäis tavallaan nollata ja alkaa uudelta pohjalta.
    Pettämisestä ei kyse.
    Mie vaan kai taas se syypää.

    Äänestä

  • itkee kohta kirjoitti:

    Mutta kun asiasta riidelty tuhat kertaa mutta mitään muutosta ei kumpikaan osaa tehdä, minä kyllä haluisin ja mies menee ääri päästä toiseen.
    Niin ei taas jaksaisi ja puolustella kun asiat on niikun on, pitäis tavallaan nollata ja alkaa uudelta pohjalta.
    Pettämisestä ei kyse.
    Mie vaan kai taas se syypää.

    miksi olet kaikkiin syypää(?)

    Äänestä

  • Orange78 kirjoitti:

    miksi olet kaikkiin syypää(?)

    pitkä stoori, mutta siis syy tavallaan mun tai molempien.

    Äänestä

  • itkee.. kirjoitti:

    pitkä stoori, mutta siis syy tavallaan mun tai molempien.

    ehkä se syy pitää sitten sopia tai katselle jotain muuta vaihtoehto, ei kotona saisi pelätä tai sääliä itseään...olet tehnyt virheet ja myönnät sen niin hän joko hyväksyy sen tai sitten jokin muu ratkaisi.Eikai siinä muuta vaihtoehtoa ole(?)

    Äänestä

Mieti vielä mitä haluat. aikaa on. en tarjoa vaihtoehtoa vaan selviämisasemaa kuten muutkin iäkkämmät. riippuu sinusta ja kehitys/koulutustasostasi Ä(kirjoitusvirheet ovat tahallisia). kaikille löytyy se joku. Nettijuttu vai mitä. Kirjoita et kadu jos apua haluat. Lukko(häiriiköjä vastaan) alte et ....mikä loppuun.Vino ... jompi kumpi; vai oliko se kampi ensin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itken jo nyt kirjoitti:

mies on kaupungilla asioilla, ja kun tulee kotiin alkaa riita. en osaa puolustella, syytä minussakin, en jaksaisi enää, kaikki päin helvettiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu