Nyt kun Esa on saanut poliittisen mandaatin valita ympärilleen sopivan henkilöstön, niin miten käy Saarijärvelle, Valkolalle ja muille pirtaan sopimattomille? Maksetaanko niille entistä palkkaa ilman "työvelvollisuutta"?
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Ainakin Valkola on mies paikallaan, kuten Esakin. Lopuista ei ole tällaista sanottavaa niinkään...
- Anonyymi00002
Muistetaan kuitenkin se, että Pöyliö on sielä Nivalan halusta. Tien tasoittaminen aloitettiin kelpoisuusvaatimuksista joissa tämän kaupungin osalta ensimmäistä kertaa historiassa riitti ammatin ohessa suoritettu selkeästi päiväopiskelijoita matalammalla rimalla suoritettu opistoinsinöörin tutkinto joka on rinnastettavissa kirjekurssiin. Se tarkoittaa sitä, että ainakin vielä kolme vuotta saa pesmeltää ihan niinkuin huvittaa ja varmasti tulee henkilöstövalinnoissa Nivalan valitsema linja näkymään eli tutkinnot roskakoppaan.
- Anonyymi00003
Suhmurointia saatana. Ettekö te sitä yhtä eläkemiestä saa jo kiikkustuoliin teeveetä katsomaan? Kenen etu on osaamaton tekninen johtaja? Ei kenenkään!!!
- Anonyymi00004
Suunta on nähty jo lämpö ja vesi oy:ssä jossa vesiosastoa johdetaan ammattikoulupohjalta. Aikaisemmin niistäkin asioista vastasi diplomi-insinööri. Eri tehtävien kelpoisuus ja vähimmäiskoutusvaatimukset on kyllä ympäri maailmaa mietitty aika lailla loppuun saakka. Tuskin niihin on kansakoulupohjalta eläkkeellä olevalla keskustapolitikolla mitään uutta annettavaa. Omissa erinomaisuuskuvitelmissa on selvästikin vauhtisokeus iskenyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30556- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494