Pyytääkö valtuuston pj.huomenna anteeksi?

Anonyymi-ap

Edellisessä kokouksessa valtuuston puheenjohtaja syyllistyi asiattomuuksiin kuulustellessa julkisessa kokouksessa hallituksen puheenjohtajalta ja johtavilta viranhaltijoilta mitä ovat valtuuston periaatepäätöksen jälkeen tehneet? Puheenjohtajalla ei ole tällaista oikeutta ja on siten syyllistynyt asiattomuuksiin erityisen törkeällä tavalla. Nyt olisi anteeksipyynnön hetki.

18

522

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      tehneet ,, naineet yms.

    • Anonyymi00002

      Valtuuston puheenjohtajalla on valvontavelvoite kuntansa viranhaltijoiden päivittäisistä tekemisistä.

      • Anonyymi00005

        Eikä ole!

        On pyydettävä anteeksi ja pikaisesti!


      • Anonyymi00007

        Höpöhöpö. Ei ole mitään valvontavelvoitetta eikä työnjohto-oikeutta. Velvollisuutta ei senkään vertaa. Ei ole kenenkään esimies. Harvinaisen tökeröä käyttäytymistä ja vain hienotunteisuussyistä esim Nivala vastasi mitä kysyttiin. Olisi aivan hyvin voinut nolata iivarin 6-0 sanomalla ettei ole mitään oikeutta esittää tällaisia kysymyksiä. Mutta itsensähän iivari nolaa kerta toisensa jälkeen.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Höpöhöpö. Ei ole mitään valvontavelvoitetta eikä työnjohto-oikeutta. Velvollisuutta ei senkään vertaa. Ei ole kenenkään esimies. Harvinaisen tökeröä käyttäytymistä ja vain hienotunteisuussyistä esim Nivala vastasi mitä kysyttiin. Olisi aivan hyvin voinut nolata iivarin 6-0 sanomalla ettei ole mitään oikeutta esittää tällaisia kysymyksiä. Mutta itsensähän iivari nolaa kerta toisensa jälkeen.

        Ainahan vastata voi, harvoin poliitikko on hiljaa. ja jää sanattomaksi Hallitsevat taidon puhua asian vierestä jos tulee kysymys johon ei löydy vastausta.


    • Anonyymi00003

      Entä jos ei ymmärrä syyllistyneensä asiattomuuksiin? Ei silloin voi pyytääkään...

    • Anonyymi00004

      Se olisi hyvä tietää mitä Nivala on touhuillut salaisissa neuvotteluissa, eikö nekin pitäisi olla valtuutettujen tiedossa.
      Vaikka Nivala hallitsee näyttelemisen taidon, kaikille se ei mene perille. Osaa esiityä kaikki tietävä rehellisenä politiikkona, vaikka sellaisia tuskin on.

    • Anonyymi00006

      Antaa Nivalan toimia. Kaupungin parhaaksi hän toimii.

      • Anonyymi00008

        Ohan se varma.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Ohan se varma.

        Kemijärvi ilman Nivalaa ei olisi mitään! Edustaa älykköjä!


    • Anonyymi00011
    • Anonyymi00012
    • Anonyymi00013

      JEPS

      • Anonyymi00014

        Jep! JEP!


    • Anonyymi00015

      Ihme ettei Pirkka hermostunut paskanjauhajille muissa asioissa kokouksen tarpeettomasta viivyttämisestä. Vaikka enhän minä tiedä kun lopetin kokouksen seuraamisen siinä vaiheessa kun oikeat asiat oli käsitelty.

      • Anonyymi00016

        Oli huono kokous.


      • Anonyymi00018

        Pirkka näytti taitonsa. moitti valtuutettuja pitkistä puheenvuoroista. Sotkeutui itse väittelemään melkein jokaisen puhujan väliin. Katkaisi Kelloniemeltä puheen, anto Nivalan puhua repliikki puheenvuoroissa niin pitkään kun olisi halunnut. Hyvin puolueellinen puheenjohtaja.

        Sitä minä ihmettelen, miten noilla hermoilla tuollainen henkilö on voinut olla opettajana?
        Varmasti on ollut lapsille kärsimystä.


    • Anonyymi00017

      Pirkalla petti hermot. Olis antanut puhua, valtuutetuilla on oikeus puhua. Aikamääreestä ei sovittu kokouksen alussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      405
      1706
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1111
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1055
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1046
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      95
      958
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      142
      802
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      731
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      669
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      644
    Aihe