kokematon mies ällöttää

Anonyymi-ap

kyllä miehen tulee olla osata ja olla kokenut.. ällöttää luuserimiehet jotka on päälle kolmekymppisinä kokemattomia alemman tason nyhveröitä!!!!!

36

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002
      UUSI

      Mitä jos on ollut 16-30 aikana lähes joka viikonloppu uusi nainen. Saattaa sinun osaamisesi joutua koetukselle.

      • Anonyymi00008
        UUSI

        Mua ällöttää ihmiset, jotka vaativat olla heidänlaisia hölmöjä, jotka seksitaudeista välittämättä seikkailevat aktiivisesti.


      • Anonyymi00009
        UUSI

        En arvosta tuollaista toimintaa ollenkaan! Ja taudit leviävät! Hyi!!


      • Anonyymi00012
        UUSI

        Ei tuossa kuviossa osaaminen lisäänny eikä kehity. Joka kerta yhtä huono. Uuden ihmisen kanssa aina eka kerta sähläämistä. Ja jos ei kiinnosta toisen osapuolen nautinto, vaan pelkästään oma tuleminen ja homma loppuu siihen, niin sitten sitä vasta p*ska rakastaja onkin. Osaaminen kehittyy vain, kun on pitkään saman ihmisen kanssa ja käyttää aikaa siihen, että opettelee mistä toinen tykkää ja uusia juttuja yhdessä.


      • Anonyymi00034
        UUSI
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Ei tuossa kuviossa osaaminen lisäänny eikä kehity. Joka kerta yhtä huono. Uuden ihmisen kanssa aina eka kerta sähläämistä. Ja jos ei kiinnosta toisen osapuolen nautinto, vaan pelkästään oma tuleminen ja homma loppuu siihen, niin sitten sitä vasta p*ska rakastaja onkin. Osaaminen kehittyy vain, kun on pitkään saman ihmisen kanssa ja käyttää aikaa siihen, että opettelee mistä toinen tykkää ja uusia juttuja yhdessä.

        Tuntemuksilla on merkitystä. Ja toisen hyvin tunteminen antaa ihan eri lähtökohdat kanssakäymiselle. Itselle suorituskeskeinen tapa olisi myrkkyä. m-n


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Kokemattomuus ei ällötä... varmaan ällöttää se, että yrittää olla muuta kuin kokematon...

      • Anonyymi00035
        UUSI

        Olemalla oma itsensä on parasta, kokemattomaksi voi itseään kutsua silloinkin, kun viime kerrasta on kulunut paljon aikaa. Läheinen kanssakäyminen tuntuu silloin myös paljon arvokkaammalta kokemalta kuin heille, joille seksi on jonkinlainen pakkomielle ja sitä on saatava jatkuvasti aina vaan lisää. Ovat yleensä myös vastuuttomampia tautiriskien ym. kanssa.


    • Anonyymi00004
      UUSI

      Kumma juttu. Itse en näe sitä mitenkään erikoisena.
      Suurin osa pariutuu nuorena neitsyen naisen kanssa loppuelämäksi. Ollen ensikertalaisena täysin kokematon mies. Yleensä mies on vanhempi kuin nainen.

    • Anonyymi00005
      UUSI

      Väärä muuttuja.

      Kokeneisuus on lähtökohdiltaan huono asia, kahdesta syystä:

      1. Se kertoo että mies on halunnut tai joutunut vaihtamaan kumppania usein. Molemmat ovat huonoja vaihtoehtoja.

      2. Pelkkä kokeneisuus ei välttämättä näy ihmisen taidoissa millään tavalla. (Vastaavasti kokematon ihminen voi olla taitava, jos hän on ottanut asioista selvää ja osaa käyttää tietojaan.)

      Jos puhutaan erityisesti seksuaalisista kokemuksista, paljon kokenut mies (yli 30 naista) on vain todella ällö. 🤢

      🦄

      • Anonyymi00006
        UUSI

        No, lisään disclaimerin: eivät kokeneet kaikkia ällötä, ja se on ok. Onneksi niin.

        🦄


      • Anonyymi00010
        UUSI

        Oenn kanssasi samaa mieltä tuosta ällöydestä!


    • UUSI

      Verkkoja ja katiskojakin koetaan.
      ;)

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Aloittaja on nainen, joka on ollut vähintään 100 miehen kanssa, ei muuten tuolalisia jauhaisi.

      • Anonyymi00011
        UUSI

        Hyvin todennäköisesti ja enpä voi noin toimivaa ihmistä kunnioittaa ja arvostaa!


      • Anonyymi00018
        UUSI

        Eikö tämä antifeministinen lokakampanja saa sinut yksäri tässä kommentissa ilman tuota poseeraustunnistetta näyttämään itsesi varsin naurettavassa valossa? TT


      • Anonyymi00022
        UUSI
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Hyvin todennäköisesti ja enpä voi noin toimivaa ihmistä kunnioittaa ja arvostaa!

        Ja sieltä saapui tämä toinen naisvihaan eläytyvä inisemään


    • Anonyymi00013
      UUSI

      Minusta taas on hellyyttävää jos on kokematon ja osaamaton. Siinä ensin yhdessä aluksi tunaroidaan ja sitten opitaan jos muuten yhdessä toimeen tullaan.
      Kerran mies sanoi että minulla on ollut huonoja rakastajia kun en ole oppinut miten toimitaan että mihellä alkaa seisoa. En osannutkaan, mitä olisin voinut, kun se vaan oli ihan pehmeä, ihan kuin sisällä ei olisi ollut muuta kuin hyytelöä. Hymähdin ja sitten vain sanoimme Heippa.

      • Anonyymi00014
        UUSI

        "Kerran mies sanoi että minulla on ollut huonoja rakastajia kun en ole oppinut miten toimitaan että mihellä alkaa seisoa"

        Yleensä siihen riittää suuteleminen ja vaatteiden riisuminen. Kaikilla miehillä. Tosi paljon "opeteltavaa". 😄

        🦄


    • Anonyymi00015
      UUSI

      Palstaäijä tuo melko selkeästi tätä itseinhoaan julki. Eiköhän se ole selvää että runtuntin ei ole koskaan päässyt selkään, ja näin se usein onkin pedofilisia taipumuksia omaavilla jammuilla.

      Nämä on yksi keino lisätä naisvihaa, sysätä nämä ruikutukset naisten kontolle. Enkä nyt ihmettele jos tamburiinia pelottaa se itseensä kohdistuva viha mikä odottaa täyttymystä, se on ihan omaa luokkaansa predaattoreille 😉

      • Anonyymi00017
        UUSI

        Samaa just tuohon alle kirjoitin. Meillä pelaa jotkut ajatukset yhteen, mutta sitä et jostain syystä suostu uskomaan, että olet välillä matsannut aivan jonkun muun propagandistin kuin palstaäijän kanssa tulisesti ja dialogit on menneet ristiin


    • Anonyymi00016
      UUSI

      Tämä taitaa olla palstaäijä näitä sinun riittämättömyyden kokemusten heijastella samalla kun yllytät yksinkertaisia naisvihaan

    • Anonyymi00019
      UUSI

      What does the word woman really mean? It is the punishment given to men by God
      for disobedience. How to avoid this, walk the other way.

    • Anonyymi00021
      UUSI

      Aloittaja taitaa itse olla "lahna" makaa vain selällään sängyllä tekemättä mitään muuta kuin vaan valittaa

      • Anonyymi00024
        UUSI

        Nyt on aloittajaäijä jo aika inhorealistista. Kirjoittelet tätä skeidaa koska arvioit olevasi pettymys tässä suhteessa, eikö näin? Olet varmaankin oikeassa


      • Anonyymi00025
        UUSI
        Anonyymi00024 kirjoitti:

        Nyt on aloittajaäijä jo aika inhorealistista. Kirjoittelet tätä skeidaa koska arvioit olevasi pettymys tässä suhteessa, eikö näin? Olet varmaankin oikeassa

        Mitä sinä verkkorikolliset stalkkeri joka tulit tätä kommenttia säätämään enää haet oikeammin- yrität vedota tunteisiin vai


    • Anonyymi00023
      UUSI

      Aloituksen on ihan saletisti kirjoittanut mies.

    • Anonyymi00026
      UUSI

      Mies voi olla ollut vaikka viidensadan naisen kanssa, eikä silti ymmärrä mitään rakastelusta tai ylipäätään hyvästä seksistä.

      En sano, etteikö kokemuksella olisi mitään merkitystä, mutta kokemusta tärkeämpää on osata olla läsnä, kuunnella, tulkita, haluta tehdä toiselle hyvää.

      Aletheias

    • UUSI

      On aivan a ja o, että kokemattomat opettavat toisiaan. Näin syntyy kokemusta, joka on parempaa kuin yleispätevä kokemus, koska eri ihmiset ovat aivan erilaisia.

      Olipa kumppanilla yleispätevää kokemusta kuinka paljon tahansa ei KENELLÄKÄÄN ole syytä olettaa, että kumppani osaisi sen perusteella toimia 'oikein'. -exKynis.mi

      Olin nuorena niin kokematon, että oli pakko katsoa opaskirjoista. Poikkeuksetta kertoivat, että tytöt tykkäävät rintojen hyväilystä kuin punaisesta polkypyörästä. No, minähän noudatin neuvoa ensimmäisen tyttöystäväni kanssa.

      Kesken kaiken tämä paukautti: "En voi ymmärtää, miksi miehet ovat niin kiinnostuneet naisen rinnoista." Enhän minäkään ollut, mutta kun kirjat neuvoivat.

      Tämä yritys kuitenkin kaatui siihen, että tyttö osoittautui erittäin kireäksi uskovaiseksi. Seuraavan kanssa menimme jo pian naimisiin ja opettelimme yhdessä. Nyt 57 vuotta myöhemmin rakastamme toisiamme edelleen, että aivan kipeätä tekee. -exKynis.mi

    • UUSI

      Voihan mies olla vaikka miten ihana ja hyvä mies, vaikkei olisikaan kokenut. Tekemällä oppii sitten yhdessä. 🙂👍

      Se on ajatusharha, että kokenut olisi osaava. Voit olla vaikka miten kokenut kuski, mutta jos aina ajelet vastaantulevien kaistalla, et ole oppinut mitään muuta kuin väistelemään. Seksussäkin semmonen ei vaan toimi.

    • Anonyymi00028
      UUSI

      Ällöttää enemmän kyllä yli 50 v. Joku kehtaa luulla että olisin sellaisten kanssa vehdannut. Ei kostu. Sori.

    • Anonyymi00029
      UUSI

      lisää disclaimer hah, lisää hämähäkkimieskin.

      mutta niin joku kesätyöhommeli nuorisolle puutarhahommar: ei sovellu jos pelkää paljon pikkueläimiä eli hämähäkkejäkin.

    • Anonyymi00030
      UUSI

      ajatus-vimpaus tuokin yrittää auttaa nuoria naisia ettämiten hommata kesätöitäkin... puutarhuri-hommattat kaupungillakin... kaikenlaisia auttamisideoita..

    • Anonyymi00031
      UUSI

      Ansaitsen tyttöystävän, rakkautta ja seksiä jo senkin takia koska käyn töissä sekä maksan veroja.

    • Anonyymi00033
      UUSI

      Taidat olla aika naurettava äijä. Jos joku tekee vaikka miljoona kertaa jotain, mutta hän ei yksinkertaisesti ole hyvä siinä, ei hän ole miljoonan kerran jälkeenkään. Kyse on yleensä aina asioiden ja tekemisten hallitsemisesta ja osaamisesta.

    • Anonyymi00036
      UUSI

      Luulis, että nimenomaan kokenut mies allöttää kun herkkutatti on käynyt lukuisten naisten sisällä, mutta ei..

      • Anonyymi00037
        UUSI

        Suurella todennäköisyydellä vielä sukupuolitaudit, mutta sehän on naisten logiikalla vaan jännää..


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      94
      3432
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      2
      3332
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      50
      2353
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      76
      2301
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      83
      2257
    6. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      139
      2078
    7. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      29
      1843
    8. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      410
      1834
    9. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      116
      1772
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      40
      1595
    Aihe