pääsiäisenä, messu yöllä kirkossa.
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
😀😀😀
- Anonyymi00002
Pääpalkintona täytetty kotka jonka ojentavat sotilaallisiin menoin kyläpäällikko feat.tiku ja taku,kunnia komppania myös läsnä.
- Anonyymi00003
Koukut teroitettu.
- Anonyymi00004
En minä kyllä yö-messua löytänyt, mutta jos minä nyt alan valmistautumaan niin kyllä kai minä kunniaton paska HOLO kello 18.00 alkavaan Koivun Tapion Kiirastorstain ilta-messuun ehdin.
Syytön minä siihen olen siihen jos hän loukkaa minun ja mieheni kunniaa, koska äitini ehi lähtemään ja ei minun isä ja velipoikakaan välitä näistä messuista.
Mieheni Holo antaa vain selekään minulle jos minä olen yksin siellä tai hän istuu kirkossa taas turhaa odottamassa vaimoaan.
Me oltiin siellä Helluntai seurakunnan Pääsiäisvaelluksella kerran yhdessä.
Yhtä huonoja laulajia oltiin molemmat, mutta Holo herrasmiehenä hiekotti minulle, mutta minä vaimona EN TARVINNUT HIEKKAA!
Heitin kengät sen jälkeen ROSKIIN!
Ei saa YHDENVERTAINEN toisten kanssa. - Anonyymi00005
Yhdenvertaisuus toteutuu kun annat pimppiä kaikille halukkaille.
- Anonyymi00007
Et sitte ollunna ens kertoo puappia kyytelöimässä.
- Anonyymi00008
Reppu täyteen olutta ja reissuun.
- Anonyymi00009
Muistatko ottaa kalat mukaan?
- Anonyymi00010
Holo,kuinka monta poroa katosi kisojen aikana?
- Anonyymi00011
Ei päästy kisoihin,ryypättiin parissa kaks päivää,tikut ja takut loistivat poissaolollaan.
- Anonyymi00012
Uus yritys viikonloppuna, käydään messussa ja saadaan kaikki synnit anteeksi.
- Anonyymi00013
Satuhäät tulossa?
- Anonyymi00015
Ei voi lähteä tänään täytyy vahtia eloa aina niistä kunnista on joku liikkeellä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651832Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 139982
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu16881- 82655
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa99611- 45538
- 56529