Elämä? Mitä se olisi?
Minkälainen olisi täydellinen
Anonyymi-ap
5122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oon varmaan ihan supertylsä, kun mun haaveet on ihan perus.
Unelma olisi pieni omakotitalo, rakkautta, riittävästi rahaa, ettei tarvitsisi miettiä, työ, joka ei vie liikaa mehuja, onnea, iloa ja terveyttä.
Ihan normi jutut jotka ennen onnistuivat mutta eivät enään tässä suomessa , menneen talven haaveita enään nykyisin , kotipesä on paskottu niin pahoin .
No jos tulevaa mietin niin..
Mökkeilyä ja luonnon rauhaa. Takkatuli ja makkaranpaistoa. Ehkä puuhaa pihalla. Oisko pieni kasvihuone jotain..
Asunto kaupungissa ja siellä omat jutut. Ulkoilua, sopivasti jotain elokuvia, standuppia tms. Ihan kotoilukin ois kivaa, tehdä ruokaa tms. Elää rentoa loppu elämää..
Jotenkin haikea ajatus se kaikki yksin..
Hyviä unia ☆
Elämähän on täydellinen sinä päivänä kun päätyy hautaan ei ole enään mitään mitä tarttis oppia täydellisyys on jotain mitä ei voi edes saavuttaa ihmisissä tulkintana jännä kuinka joku voi olla täydellinen jollekin on juuri sellainen jollaista kaipaa elämäänsä tai juuri sellainen jollaista etsii elämäänsä itse lähtisin etsimään tuon perusteella millaista kaipaa elämäänsä jos etsiä täytyy
Suhteessa vaan on hyvä muistaa kasvaa yhdessä samaan suuntaan