https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/dfb090ea-9d85-4e13-a8ea-fc968f1d649e
ps. eikö kulut
olis pienenpiä?
ps. eikö kulut
olis pienenpiä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
akkutakuu pitäisi olla olla 10 vuotta ilman km rajaa
ammattikäyttö
Ammattikäytössä takuut ovat yleensä heikommat mitä perusjampan jos niissä on eroa.
No se on kuitenkin näissä takuut niin ja näin, auttaako takuu jos autoa pajotetaan.
kuinka paljon tääläkin kirjoitteltu dsg volkkareista että hajoaa heti,,,kummaa kun kaikki ammattilaiset ajaa niillä sen 250 000km .
Mutta urpoilla hajoaa,,
Ne hajoaa pääosin vain täällä ja aina Toyotan omapojalla.
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/
googlaa moottorihiomo seinäjoki
miksi ostat skoda-vw-audi-seat?
moottorit ja vaihteisto dsg täys susi?
Voisi myös kysyä toisinpäin.
Miksi kaikki muut taksiautoilijat eivät aja biokaasulla?
Idiootti sähköautoilija ja viherpiipertäjä ei tajua, että Lapin olosuhteissa ei taksit voi pahemmin sähköautoilla ajella. Noilla alueilla on normaalia, että taksimatkat ovat useita satoja kilometrejä kerralla yli 30 asteen pakkasella eikä niissä oloissa nykyiset sähköautot ole optimaalisia.
Mitä sitten jos lapissa ajetaan dieselillä taksia. Tarkoittaako se myös sitä että Helsingissäkin pitää ajaa dieselillä koska Ivalossa on pakko?
En ymmärrä vieläkään näitä perustleujen logiikka mikä on suoraan alakoulusta.
Ja miksi muun maan pitäisi piitata paskaakaan siitä, millä jotkut Helsingissä eli saastaisessa ja ylihintaisessa betonihelvetissä asuvat eliittipaskiaiset ajavat? Helsinkiläiset pitäköön turpansa tukossa koko muun Suomen asioista.
Lisäksi nyt oli kyse aloituksen aiheesta, jolla ei ole mitään tekemistä Helsingin kanssa. Tuo aloituksen taksikuski asuu Rovaniemellä, joten siksi taksikuski kulkee usein 30 asteen pakkasissa satojen kilometrien matkoja, joskus jopa yli 40 asteen pakkasella.