mtb

mikä merkki on hyvä,näin aloittelijalle.
Trek, Crescent, Hunter, Madison, Kona....jne jne.
Levyjarruin ja etujoustoin pitää olla. Niin ja miestenmalli. n.190cm kuski.
2297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei niin merkillä väliä, osat ja rungon sopiminen vartalollesi ratkaisee enempi. Trekki ja kona nyt ainakin noista tekee ajokelpoisia kamppeita 700 - 1000 euron pintaankin. Sitten Cannondale vähän kalliimissa, ja tukku muita merkkejä.

Aijoo, Fillari-lehdessä oli nyt kevään numeroissa testissä 700 eken maasturit, kirjastoon lukaisemaan se pohjiksi..?

Äänestä
  • Olen samoilla linjoilla. Hunter ja Madison ovat minulle ihan tuntemattomia merkkejä ja sen tiedän että Crescent ei tee kovin hyviä maastureita. Konalta löytyy hyviä ja laadukkaita fillareita hyvään hintaan. Jos määrittelet hieman tarkemmin millaiseen ajoon fillari tulee niin ehkä voimme suositella jotakin tiettyä mallia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mtb kirjoitti:

mikä merkki on hyvä,näin aloittelijalle.
Trek, Crescent, Hunter, Madison, Kona....jne jne.
Levyjarruin ja etujoustoin pitää olla. Niin ja miestenmalli. n.190cm kuski.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu