Amerikan persu Tacona taas

Anonyymi-ap

Öyhötti ja Öyhötti ja sitten vetäytyi.

Olisiko persut nyt aika keskittyä oleelliseen eli Ukrainan tukemiseen?

24

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Putin ei tykkää, että Ukrainaa tuetaan. Siksi Don keksii muuta puuhaa, johon saa palaa rahaakin ihan eri mittakaavassa.

    • Anonyymi00002

      Epsteinin fileet ovat ja pysyvät. 😉

    • Anonyymi00003

      Kana mikä kana, vaikka yrittää esiintyä kukkona.

      • Anonyymi00004

        Porkkanapää on tyypillinen persu: Kovat ovat puheet, mutta tosi paikassa menee AINA hötöt housuun.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Porkkanapää on tyypillinen persu: Kovat ovat puheet, mutta tosi paikassa menee AINA hötöt housuun.

        Niin että Trumpin hyökkäyksen kohteen heiluttaessa valkoista lippua tulitauon merkiksi tarkoittaa se sitä, että Trump luovutti?!? 😂😂😂


      • Anonyymi00007 kirjoitti:

        Niin että Trumpin hyökkäyksen kohteen heiluttaessa valkoista lippua tulitauon merkiksi tarkoittaa se sitä, että Trump luovutti?!? 😂😂😂

        Katselepa vähän medioissa julkaistuja mahdollisesti tulevan rauhan ehtoja. USA ei sen perusteella saavuttanut muuta kuin suurta tuhoa Iranin infralle ja parinkymmenen miljardin kulut maansa veronmaksajille sekä öljyn hinnan nousun. Iran jatkaa uraaninsa kanssa entiseen malliin, USA joutuu maksamaan sotakorvauksia, USA lupaa, ettei se enää hyökkää Iraniin, Iranin hallinto jatkaa entisellään jne. Ovatko nämä niitä USAn suuria voittoja?

        Vaikuttaa, että valkoista lippua on heiluttanut trump eikä Iran. Trump onkin raivonnut maansa medialle, joka ehti kertoa sodan "saavutuksista". Heidät pitäisi kuulemma panna vankilaan, kun kehtaavat mollata Trumpin "saavutuksia".


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Porkkanapää on tyypillinen persu: Kovat ovat puheet, mutta tosi paikassa menee AINA hötöt housuun.

        Olet äitisi persepieru.
        Housuun tulit.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Olet äitisi persepieru.
        Housuun tulit.

        On aina yhtä naurettavaa kun sinun mielikuvituskaverisi joille päätä auot jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta ovat taas persuja. Joiden kirjoittamisen sinä Soinisti estät niiden häiritessä sinun persujen maalittamista s24 palstoilla.


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Niin että Trumpin hyökkäyksen kohteen heiluttaessa valkoista lippua tulitauon merkiksi tarkoittaa se sitä, että Trump luovutti?!? 😂😂😂

        Niin että Trumpin hyökkäyksen kohteen heiluttaessa valkoista lippua tulitauon merkiksi tarkoittaa se sitä, että Trump luovutti?!? 😂😂😂


        Näin on 👍 Lopputuloksena Trumpin hulluus muuttui sekoiluksi

        Näin ollen luuletteko tosiaan että USA.n Kansalaiset äänesti Trump:ia

        Sama kaava toistuu Unkarissa-

        Putinin Venäjä kuuluisa ominaisuus sekaantua muiden vaaleihin ja asioihin tiesittekö tämän kaiken päämäärän -SE ON LEVITTÄÄ YMPÄRIINSÄ RUSKI MIR- Periaatetta -ja alistaa lopulta omaan tahtoonsa-Kremlin ehdoilla


    • Anonyymi00005

      Voittiko Iran Usan?

      "CNN World Newsin julkaisema lausunto on huijaus, kuten CNN hyvin tietää. Väärä lausunto oli linkitetty valeuutissivustolle (Nigeriasta). CNN tietysti tarttui siihen heti ja levitti sitä "totuudenmukaisena" otsikkona, Trump kirjoittaa Truth Socialissa.

      Trump viittaa todennäköisesti CNN:n siteeraamaan Iranin turvallisuusneuvoston lausuntoon, jossa Iran julistautui sodan voittajaksi ja väitti, että Yhdysvallat on jo suostunut moniin Iranin vaatimuksiin.

      Iran julkaisi myöhemmin englanninkielisen lausunnon, joka on muotoilultaan kevyempi. Tuoreemmassa lausunnossaan Iran ei julista voittoa kuten aiemmassa lausunnossaan Iranin valtiolliselle medialle.

      – Viranomaiset pyrkivät selvittämään, tapahtuiko CNN:n valelausunnon julkaisun yhteydessä rikos vai ei, vai oliko kyseessä sairas yksittäinen konna, Trump kirjoittaa."

      • Anonyymi00009

        sairas yksittäinen konna, Trump


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        sairas yksittäinen konna, Trump

        Sotarikollinen


    • Anonyymi00006

      Tapahtuiko Iranissa vallanvaihto mitä Trump lähti hyökkäyksellään Iraniin tavoittelemaan?

      • Anonyymi00008

        Trumpn tavoitteet muuttuvat tunnin välein. Ja joka tavoitteen kohdalla hän hehkuttaa kuinka sai suuren ja ihanan voiton joka tuo amerikkalaisille paljon kaikkea hyvää ja kaunista. Ja joka tavoitteen kohdalla hän vetäytyy tavalla tai toisella.


      • Kyllä vallanvaihto tapahtui. Entinen johto tapettiin ja tilalle saatiin todennäköisesti nuorempi, viriilimpi ja entistäkin radikaalimpi. Uusi johto saattaa alkaa nyt toden teolla rakentamaan maalle ydinasetta, ettei se enää joutuisi tällaisen hyökkäyksen kohteeksi. Jos rauha julkisuuteen tulleilla ehdoilla toteutuu, se on Iranille suuri voitto ja vahvistaa maan asemaa Lähi-idän suurvaltana. Maailmalle leviää mielikuva USAn ja Israelin suuresta tappiosta. Kiinan asema vahvistuu, koska se lienee nyt alkaneen rauhanprosessin takana. Kiinaa aletaan pitää vakaana ja rationaalisena suurvaltana.


      • Anonyymi00010
        mielipidepankki kirjoitti:

        Kyllä vallanvaihto tapahtui. Entinen johto tapettiin ja tilalle saatiin todennäköisesti nuorempi, viriilimpi ja entistäkin radikaalimpi. Uusi johto saattaa alkaa nyt toden teolla rakentamaan maalle ydinasetta, ettei se enää joutuisi tällaisen hyökkäyksen kohteeksi. Jos rauha julkisuuteen tulleilla ehdoilla toteutuu, se on Iranille suuri voitto ja vahvistaa maan asemaa Lähi-idän suurvaltana. Maailmalle leviää mielikuva USAn ja Israelin suuresta tappiosta. Kiinan asema vahvistuu, koska se lienee nyt alkaneen rauhanprosessin takana. Kiinaa aletaan pitää vakaana ja rationaalisena suurvaltana.

        Populistit ovat tacoperseitä kautta maailman.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Populistit ovat tacoperseitä kautta maailman.

        Persutkin voisi tehdä TACOT ja poistua pois poikkeen


    • Anonyymi00013

      Ukraina on jo hävinnyt, ja kerjää nyt lähinnä ydinohjuksia tuhoamaan lopun maataan. Valitettavasti myös muut rajamaat tulevat tehdyiksi asuinkelvottomiksi suoja-alueiksi Venäjälle.

      • Anonyymi00016

        Trump hävisi jo Iranille. Mitä enemmän Taco-Trumpilla on pelon purlauttamaa höttöä housussa, sitä raivokkaampia ja rivompia hänen öyhötyksensä ovat. Niin persumaista.


    • Anonyymi00018

      niin ei uskalla iskeä siltoihin ja sähköön ynnä muuhun , kun sitten joutuu uudelleen rakentamaan , paljonko toi 90miljoonainen väestö kuluttaa kaikkea

    • Anonyymi00022

      Amerikassa trumpin gangsterit, venäjällä putinin mafia ja suomessa persut. Yhteistä on perseily ja valehtelu.

      • Anonyymi00023

        Jossain täytyy olla populistikoulu,ei muuten kaikkien maiden diktaattorit ja populistit olisi näin samankaltaisia?


    • Anonyymi00024

      Unkarin tukemiseen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      127
      1316
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      100
      1013
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      944
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      927
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      299
      807
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      97
      770
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      37
      673
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      55
      613
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      141
      602
    Aihe