kokoomus, keskusta ja kumppanit ajavat avointen ovien maahanmuuttopolitiikkaa
Anonyymi-ap
2026-04-09 10:17:52
Punavihreä kupla
Suomen Perusta julkaisi jo yli kymmenen vuotta sitten teoksen ”Punavihreä kupla”, jossa käsitellään sitä, miten toimittajat ovat huomattavasti enemmän punavihreiden kannattajia kuin väestö keskimäärin, ja saman on vahvistanut viimeksi hiljattain julkisuudessa esillä ollut tutkimus, jonka mukaan noin kahdeksankymmentä prosenttia Tampereen yliopiston journalistiikan opiskelijoista äänestää vasemmistopuolueita: 44 prosenttia vasemmistoliittoa, 20 prosenttia vihreitä ja 14 prosenttia demareita.
– Elinkeinoelämä, kokoomus, keskusta ja kumppanit ajavat avointen ovien maahanmuuttopolitiikkaa sen takia, että saisivat halpatyövoimaa ja lisää bisneksiä. Vasemmistopuolueet ja media taas ajavat avointen ovien maahanmuuttopolitiikkaa sen takia, että he uskovat sinisilmäiseen maailmanparantamiseen ja inhorealistisesti siihen, että maahanmuuton kautta saadaan lisää äänestäjiä.
– Tavallisen suomalaisen taas on hyvä nähdä tämä koko kuva, minkä takia mikäkin taho kannattaa maahanmuuttoa, ja äänestää pois vallasta sellaiset tahot, jotka eivät aja tavallisen suomalaisen duunarin ja veronmaksajan etua, Grönroos päättää.
Suomen Uutiset ote tänään
Vaalit lähenee myös rovaniemellä
5
151
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Vaalit lähenee? Vaalit ovat jo täällä. Ai miten niin muka? No Arinan vaalit. Ai niin. Olethan äänestänyt? No en ole. No menepä heti äänestämään!
Jos on S-kortti, niin äänestäkää. Menkää jo rakkaat ystävät. Menkää! Menkää!
https://arina.editaprima.fi/aanestys/session/new - Anonyymi00002
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19349211/tulkki-mukana
kivaa? - Anonyymi00003
Yhdessä
Moktar gubta sanoo - Anonyymi00004
Rikostilastojen kärjessä
Rikostilastojen valossa syyrialaiset eivät ole Saksassa hyvässä maineessa. He esiintyvät rikoksentekijöinä neljä kertaa useammin kuin mikä on heidän suhteellinen osuutensa väestöstä.
Saksan väkirikkaimmassa osavaltiossa Nordrhein-Westafalenissa on nuorten syyrialaisten osuus rikoksista epäiltyjen ryhmässä viisinkertainen saksalaisnuoriin verrattuna. Useimmiten teossa kyse on väkivaltaisesta ryöstöstä, jossa aseena käytetään veistä.
Vielä useammin rikoksiin syyllistyvät pohjoisafrikkalaiset teinit, joiden osuus katuryöstöistä on viisikymmentäkertainen verrattuna saksalaisnuoriin.
https://www.suomenuutiset.fi/saksassa-asuvat-syyrialaiset-sotapakolaiset-eivat-innostu-kotiinpaluusta-taloudellisesta-tuesta-ja-liittokanslerin-vaatimuksista-huolimatta-oma-presidenttikaan-ei-halua-kiirehtia/- Anonyymi00006
Mrrrr
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791732
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo105705Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207654- 133628
- 51575
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä18549- 37546