Olemme epätietoisia siitä miten saamelaisten keskuudessa eletään. Tietoa vailla.
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Poromiesten kanssa on oltava väleissä , etteivät pure.
- Anonyymi00002
Haju on jatkuvasti mukana. Siihen on vaan totuttava.
- Anonyymi00003
Me se ollaan ollaan hyvää väkeä.
- Anonyymi00004
Humalassa aina, niin eletään ☝️
- Anonyymi00006
Tarpeet voi tehdä portailta,reen voi veistää kirveellä olohuoneessa,ja aina pitää varastaa,ja syödä naapurin poroa.
- Anonyymi00007
Inarissa kyllä pärjää kuka vaan miehenä, mutta Ivalossa kaikki miehet on kunniattomia paskoja jos EI OLE SYNTYNYT RUOTSISSA!
- Anonyymi00008
Inari on ainutlaatuinen alue, jossa jokainen voi helposti huomata sen, että suomalaiset ovat maailman onnellisin kansa. Tässä rauhallisessa ja luonnonkauniissa paikassa pohjoisen valon, puhtaan ilman ja hiljaisuuden yhdistelmä luo ihanteelliset olosuhteet hyvinvoinnille.
Asukkaiden ja vierailijoiden välinen läheisyys, vahva yhteisöllisyys sekä syvä yhteys luontoon vahvistavat tunnetta tyytyväisyydestä ja sisäisestä rauhasta, mikä näkyy selkeästi arjen pienissä hetkissä. - Anonyymi00009
Valehtelet ja valitat vaan kaikesta. Sillä pärjää.
- Anonyymi00010
Inarissa pysytään viisaampana kun on kirjasto.
- Anonyymi00011
ainut paikka missä sisä wc.. siellä paskannetaan
- Anonyymi00012
Kysy Miia Kärnän KONSULTTI PALVELU LAPIN LOITSUSTA.
Hän on se Harry Potterin näköinen nainen NÄÄSVILLESTÄ ja kyllä on ex-kansanedustaja Mikko Kärnän ex-vaimo jota ei edes haitannut vaikka lastensa isä KANSANEDUSTAJANA HÄPÄISI KAIKKI LAPIN ALUEEN IHMISET!
Minä Holo en edustanut muita, kuin itseäni ja miestäni, kun minä tuota Mikko Kärnää seurasin SOMESSA Suomi 100vuotta vanhempana panostajana NAISENA!
Minulla oli jo kunnian loukkaus tuomion, mutta SAKKO oli maksamatta ja päätin, että NYT ON AIHETTA LÄHTEÄ NAISENA KUNNIAN LOUKKAUS SAKKO VANKINA VANKILAAN, koska MIKKO KÄRNÄKÄÄN EI EDUSTANUT MINUA LAPIN KANSANEDUSTAJANA!
Hän edusti kaikki muita, mutta EI MINUA JA MIESTÄNI!
Mikko Kärnä loukkasi kunnioita Lapin kansanedustajana ja hän oli kuulemma Inarin kunnasta kansanedustaja ehdokkaana! - Anonyymi00014
Kyllä vaan jos sinulla on kierot sääret ja hampaira puuttuu niin tnne vaan. Haiset myös paskalle kuin villekalle.
- Anonyymi00015
Kossua kun tarjoat niin olet hyvä mies.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466