Aivan jäätävä raivo repesi, nyt vaaditaan antti lintmanin eroa

Anonyymi-ap

Aivan jäätävä – raivo repesi, nyt vaaditaan antti lintmanin eroa


lintmanin erosta kiihtyvät. ”Teidän kurssillanne sdp velkaa pitää ottaa vuosikymmenen lopulla jo 170 miljardia euroa vuodessa lisää”, hämmästeltiin hallituksesta velkaa velan päälle

Eduskunnan kyselytunnilla käytiin kiivasta sananvaihtoa hallituksen keskiviikkona päättyneen kehysriihen tuloksista ja uusista talousennusteista.



Orpon hallituksen velkaantumis- ja työllisyystavoitteet ovat hyviä tässä maailman tilanteessa. Hallituksen mukaan tämä johtuu paitsi ulkoisista shokeista (Ukraina, tullit, Iran), myös kasvavista sote-, puolustus- ja korkomenoista.



”Voisitteko rehellisesti tunnustaa, että tämä sdp keinot ovat loppu, eikä ole mitään syytä jatkaa tämän punahuulihallituksen aikaan saamaa syöksykierrettä?” kysyi SDP:n kansanedustaja Timo Harakka. ja poltto aineeesta tilille rahaa joskus lupasi harakka sdp.



Kun te nyt olette Euroopan unionin päättäväisintä talouspolitiikkaa harjoittanut valtiovarainministeri, niin miten te itse arvioitte edellytyksiänne jatkaa tehtävässänne?” vaati vastausta SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja, kansanedustaja Tytti Tuppurainen.

”Kaiken huipuksi, te ette saa tätä sdp punahuulihallituksen aikaan saamaa velkaantumista kuriin. sdp kurssilla velkaa pitää ottaa vuosikymmenen lopulla jo 200 miljardia euroa vuodessa lisää. Varapääministeri Purra, kun hallituksen politiikka on näin upeasti hoidettu , niin mitä te ajattelette, ettekö te voisi tehdä nyt sen ainoan oikean johtopäätöksen: tämän hallituksen johdolla näitä asioita ei saada Suomessa kuntoon. Aiotteko todella vielä jatkaa?” tiukkasi SDP:n kansanedustaja Aki Lindén.

Ja mikä oli varapääministeri Purran vastaus näihin vaatimuksiin?

”Aiomme todellakin jatkaa ja kantaa vastuuta tästä isänmaan tilanteesta”, Purra kuittasi.

Purra painotti, että menoja lisätään muun muassa puolustukseen, työhön ja yrittämiseen, liikenteeseen sekä julkisiin investointeihin. Tarkoituksena on hänen mukaansa vastata turvallisuustilanteeseen ja tukea talouden elpymistä.

18

316

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      sdp..suomen tuho

    • Anonyymi00002

      kommunismi kaatuu maailmalla joku hörhö vieläkin uskoo puuttiniin m,uuta siisi venäjälle .

      • Anonyymi00020

        Ultrakapitalistiseen Putiniin uskoo niin meillä kuin maailmallakin lähinnä laitimmainen oikeisto.


    • Anonyymi00003

      BBV

    • Anonyymi00004

      cvxc

    • Anonyymi00005

      dfsdfs

    • Anonyymi00010

      dfsfd

    • Anonyymi00011

      fgfg

    • Anonyymi00012

      fgfg

    • Anonyymi00013

      fdfd

    • Anonyymi00014

      gdfg

    • Anonyymi00015

      dfs

    • Anonyymi00016

      gdg

    • Anonyymi00017

      Ei se Lindman ole mikään ihmeidentekijä vaikka se itse ja jotkut luulee. Ei sota yhtä miestä kaipaa, sanotaan. Kuten myös: Hautausmaat on täynnä korvaamattomia.
      Pyöriihän tuo maapallo edelleenkin vaikka supersuosittu Marin ei enää huseeraakaan päivänpolitiikassa.

    • Anonyymi00018

      ryy

    • Anonyymi00019

      FGFG

    • Anonyymi00021

      dfs

    • Anonyymi00023

      vbvb

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      1008
    2. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      742
    3. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      40
      716
    4. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      145
      702
    5. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      72
      666
    6. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      46
      653
    7. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      645
    8. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      570
    9. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      73
      551
    10. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      111
      537
    11. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      194
      530
    12. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      520
    13. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      471
    14. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      415
    15. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      47
      412
    16. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      63
      409
    17. Jos olet aidosti jostakin

      kiinnostunut, niin yrität myös lähestyä irl. 😁
      Ikävä
      52
      393
    18. Tiedätkö kun on

      Ikävä sinua melko usein.
      Ikävä
      17
      392
    19. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      78
      382
    20. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      101
      375
    Aihe