Hirmuna huusi ja pisti vastaan. Poliisit yritti monesti sanoa, että rauhoitu. Ei rauhoittunut ja lopulta poliisit suorastaan heittivät tyypin maijan kuljetusosastolle.
Sielläkin vielä huusi täysillä, vaikka peli oli jo menetetty. Hieman hymyilytti. Ei noille konstaapeleille oikein auta hangoitella vastaan.
Jos ei muuta, niin niitä tulee niin paljon, että isompikin ukko lähtee varmasti. Lisäksi poliisikoirat...
>Simiti<
Poliisit nappasi jonkun tuossa lähellä
18
260
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ne puree aika kovaa. Palstaäijää varsinkin
- Anonyymi00002
🤣 vuh vuh, ja sitten se on menoa. Ei ole kivaa, jos sellainen 40Kg Saksanpaimenkoira hyökkää.
>Simiti< - Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
🤣 vuh vuh, ja sitten se on menoa. Ei ole kivaa, jos sellainen 40Kg Saksanpaimenkoira hyökkää.
>Simiti<Onneksi elät ihan omassa nettikuplassa.... ei muuta
- Anonyymi00005
Hahaa aivan 😉 no se nähään
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Onneksi elät ihan omassa nettikuplassa.... ei muuta
Kyllä palstaäijää on haukkuherkkyydestä raskaat vuodet litaniasta päätellen purtu vähän puasta tms. T naiselta jaksamisia sinne studioon
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kyllä palstaäijää on haukkuherkkyydestä raskaat vuodet litaniasta päätellen purtu vähän puasta tms. T naiselta jaksamisia sinne studioon
Niin ei sitä tiedä milloin sellainen puree. Hovi on hyvä ja hovi hoitaa.
Juu poliisikoirat. Kerran menin kuvaamaan yhtä hylättyä koulua. Ja huoltomies lähtiessään vaan ohimennen sano, että älä sitten ihmettele, jos poliisikoirat tulee harjoitteleen. Pikkusen oli jännittyny tunnelma, jos yhtäkkiä ois poliisikoira tullu vastaan. Aika hurjan näköstä se on kun ne repii sitä tekokättä, mitä siinä koulutuksessa käytetään.
- Anonyymi00009
Poliisikoiraa kun lataa nopealla liikkeellä turvakengällä kohti hampaita niin siihen loppuu poliisirakin persuräksytys. Ei tämä ole eläinrääkkäystä sillä eläinrääkkäistä ovat broilerikasvattamot joissa broileleilla ei ole mitään eläinoikeuksia.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Poliisikoiraa kun lataa nopealla liikkeellä turvakengällä kohti hampaita niin siihen loppuu poliisirakin persuräksytys. Ei tämä ole eläinrääkkäystä sillä eläinrääkkäistä ovat broilerikasvattamot joissa broileleilla ei ole mitään eläinoikeuksia.
Oletko kokeillut? Arvelisin, ettei se ihan niin yksinkertaista ole. Minullakin on Sieviläiset talvimaiharit teräskärjillä. Niillä on mahtavaa lompsia, kun pitoa löytyy ja isoimpia jääkalikkaesteitä voi murskata.
Kyseisiä kenkiä käytetään kemianteollisuuden hallityöskentelyssä.
Kerran kokeilin vanhoilla maihareilla miten kestää 25:n Nissan trukin yliajon. Hyvin kesti.
>Simiti<
- Anonyymi00011
Jos itsemurhaa hautoo, niin tehokas tapa tehdä itsemurha on uhkailla aseella poliisia, eikä laskea asetta vaikka poliisi ampuisi 1. laukauksen jalkaan.
Oliko se taas semmoinen naisvauva, joka ei ymmärrä sanaa ei?
- Anonyymi00012
Se oli persuvauva joka vihaa suomalaisuutta ja yhteiskuntaa. Uliseva persu. Vuh vuh.
- Anonyymi00014
Simiti:
Kumpi on pahempi: perussuomalainen vai kommunisti? 🤭
🦄- Anonyymi00016
Uli uli hevosnaama. Kun junttipersu ei muuta keksi, niin ruvetaan hokemaan kommunistia. Niitähän oli vappumarssimassakin peräti 3 kpl.
Vammainen hevospillu ei edes tajua poliittisista suuntauksista yhtään mitään. Kunhan jakaa hevonvittuaan kaappihomopersuille. Sä olet ikuisesti köyhä looseri vajakki.
>Simiti< - Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Uli uli hevosnaama. Kun junttipersu ei muuta keksi, niin ruvetaan hokemaan kommunistia. Niitähän oli vappumarssimassakin peräti 3 kpl.
Vammainen hevospillu ei edes tajua poliittisista suuntauksista yhtään mitään. Kunhan jakaa hevonvittuaan kaappihomopersuille. Sä olet ikuisesti köyhä looseri vajakki.
>Simiti<No jopas nyt. 😄 En tajunnut että tämä oli näin arka paikka. 🤭
Minä vastaan omasta puolestani: perussuomalainen on pahempi.
Kommunisteilla sentään oli jonkinlainen älyllinen aate taustallaan. Vaikka suhtaudun nihkeästi marxilaisuuteen, pidän Habermasin ajatuksista. Hän sai vaikutteita Marxista ja Freudista. (Freud oli jo ihan sovinisti, joten hänet olen kiertänyt kaukaa.)
Mutta perussuomalaiset.... Hmm. Kansallismielisyyttä ei oikein voi perustella oikein millään.
🦄
Kerran pääsin todistamaan, kun poliisit nappasivat jonkun häiriköivän huumehörhön kadulla. Seurasin ikkunasta tilannetta. Tilanne meni niin, että neuvottelusta ei tullut näyttänyt tulevan mitään ja päätti nipari sitten yrittää käydä poliisien kimppuun. No yritykseksihän se jäi ja pian oli mies maassa poliisin toimesta. Heittivät äijän auton perälle ja siellä huusi ja rymisteli ikkunaa. Hah, siitäs sai.
Vanhaan hyvään aikaan sattui ja tapahtui. Näin livenä pankkiryöstön. En tosin ollut pankissa sisällä, vaan katselin kadulta.
Toisen kerran näin auton ajamassa ikkunat auki, ja ikkunoista tuli värillistä savua. Pankkirosmoilla oli räjähtänyt rahojen joukossa ollut väripatruuna :D- Anonyymi00018
Muistakaa suomessa poliisi on aina oikeassa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2972671Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."782465SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis552205Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj771893- 1251672
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis591554- 1371447
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin731328Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.881140Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli771114