Epävarmuustekijöitä on liian kerran kanssa kaikkien elämässä erityisesti nykypäivinä. Sähköautot eivät ainakaan paranna tulevaisuuden näkymiä. Sähköautot ovat itsessään sellainen epävarmuustekijä, jota selkeä enemmistö autoilijoista ei halua ottaa kontolleen. Tämä enemmistö ei vastusta sähköautoja. He eivät vaan luota sähköautoihin. Ja tähän on olemassa vakuuttavat syynsä.
Epävarma tulevaisuus myös sähköautojen osalta
Anonyymi-ap
6126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuka nyt haluis ostaa kehitystuotteita.
Halpa kiinalainen kertakäyttöinen sähköauto. Siihen mennään.
No epävarmaa on se öljyhommakin. EU kiristää päästöjuttuja vuosittain, ja sallii 2030-luvulla vain ns. sähköiset polttonesteet uusissa automalleissa eli synteettiset litkut. Ne maksavat maltaita. Jotkut takapajuiset autonvalmistajat aikovat kehittää uusia autoja joissa bensakone jauhaa vain sähköä akuille kuten Nissan Qashqai ePower. Järjetön kombinaatio, vie bensaa ja tuplatekniikka tarvitaan. Lisäksi tällä vuosikymmenellä tuodaan E20 bensa jossa biokomponentteja on 20% ja se ei sovi suurimmalle osalle nykyautoista.
"Tämä enemmistö ei vastusta sähköautoja."
Paitsi boikotissa olevaa merkkiä mutta se onkin jo kuihtumassa.
Mistä löytyis ”Päivi Räsänen”, joka kertois totuuden, Mutta sitähän ei saisi kertoa. Korkein oikeus eli valtiovalta ja EU ovat ainoat tahot, joiden sallitaan tietää totuus.
Vai niin taas siantuntija kirjoittelee. Huomasithan, että 50%+ Suomessa ensirekisteröidyistä autoista on sähköautoja? Vielä suurempi prosentti ulkomailta tuoduissa autoissa.
Eli mistähän enemmistöstä puhut? Kaikki käytettyjen autojen ostajat joutuvat katsos ostamaan auton yllämainituista ryhmistä!