Miten saan kavereita, mulla ei oo ikinä ollu kavereita ja oon 18v.
Mitä teen
4
137
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hei
Toivottavasti löydät itsellesi vielä ystävän. Toivon parasta. Itse olen kanssa kaveria vailla vaikka niitä näennäisesti on useampiakin mutta niiden ylläpito tai yhteys tuntuu olevan tosi vaikeata tänä päivänä, itsekään en tiedä mistä on kyse mutta minun niin kutsutut kaverit ovat liian kiireisiä vastaamaan puheluihin tai viesteihin, eikä kohtaaminen livenä tunnu järjestyvän mitenkään. - Anonyymi00002
Minulla oli aina kavereita ihan jokaisessa koulussa missä opiskelin! Ja myös silloin, kun olin kotiäitinä ja sen jälkeenkin kun olin töissä ja minulla oli todella ihanay työkaverit! Näin vanhempana ihmisenä en ole kokenut välttämätäntä tarvetta löytää uutta kaveria! Todella monia rankkoja vuosia takana ja niistä raskain kokemus oli se, kun menetin itselleni hvyin rakkaan työpaikan! Aika näyttää mitä tuleman pitää, onko minun mahdollista löytää vielä uusi ikäiseni kumppani, vai riittääkö minulle ikäiseni ystävyyssuhde!
- Anonyymi00003
Pidän vain ikäisistäni ihmisistä!
- Anonyymi00004
Suosittelisin kokeilemaan kaverihaku sivustoa ja kyseisen sivuston discord sivustoa, uskoisin että sieltä löydät oman ikäisiä kavereita, kun discord on ilmeisesti nimenomaan sinun ikäisten suosiossa tätä nykyään. Onnea kaverien etsintään. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2301743- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad47893- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23682Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627