Syntiset samaan pöytään

Synnin palkka on tulossa
42235
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Jatkuvaa haureutta

1Äänestä

Palkka on köyhyys ansaittu köyhyys.

1Äänestä

Nettipankki tutkittu

Äänestä

Naisen huoruus

1Äänestä

Miehen huoruus alennustilassa

2Äänestä
  • Näin kirjoittaa vain yksi tämän palstan mies. Sen tietää jokainen

    Äänestä

  • Sehän hokee tota samaa irl. Monta todistetta olemassa. Paperilla tekstiviesteissä

    Äänestä

  • Jos naista ei saa muuten alistumaan omiin vaadittuihin tekoihin se on automaattisesti huora nimeltään
    Kenen viha kulminoituu näin?

    2Äänestä

  • Varmaan sellaisen miehen kaikki naiset haluaa

    Äänestä

  • Huntti pari hui hai tjn

    Äänestä

Taivaasta tulee vastaus

1Äänestä
  • Sinulle nyt ei ainakaan sen minä tiedän vaikka väität olevas uskovainen. "Jumala jätti mut" "miksi tinderissä ei tule tykkäyksiä"

    Äänestä

Näköjään syntisten aiempi aloitus poistettiin.

Äänestä

Avioeroja jatkuvasti huoruus syynä

1Äänestä
  • Koita hakea apua hyvä ihminen. Liian paljon naisvihaa sisälläsi.

    1Äänestä

Aina uusi huora

Äänestä
  • Jep!

    Äänestä

Ei näitä jaksa vaan lukea. Pakko mennä hanin kaa ulos touhuumaan

Äänestä

Karjalanpiirakka oo hiljaa

Äänestä
  • Kannattaa jo lopettaa. Touhut on jo paljastuneet.

    4Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Kannattaa jo lopettaa. Touhut on jo paljastuneet.

    Joo ei tämä apaattinen nimittely ja toisaalta jatkuva väärän puun räksuttöminen vakuuta. Vaikia elämä kun joka huuhaateksti puhuttelee ja resonoi

    Äänestä

Jeesus sanoi heille: »Se, joka hylkää vaimonsa ja menee naimisiin toisen kanssa, on avionrikkoja ja tekee väärin vaimoaan kohtaan. Ja jos vaimo hylkää miehensä ja menee naimisiin toisen kanssa, hänkin tekee aviorikoksen.»

2Äänestä
  • No tsemppiä palstasetä nyt tähänkin märsyämiseen, ei kyllä mm minuun liity mutta onnea ny

    Äänestä

Ettekö tiedä, että vääryydentekijät eivät saa omakseen Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö! Jumalan valtakunnan perillisiä eivät ole siveettömyyden harjoittajat eivätkä epäjumalien palvelijat, eivät avionrikkojat...

1Äänestä

Oliko ne naimisiisa

2Äänestä

Julma kohtalo heillä

2Äänestä

Nainen lähti huoraksi miehen luota.

2Äänestä

Aina voi katua ja tehdä parannuksen. Koskaan ei ole liian myöhäistä.

1Äänestä
  • Niin en tiiä tarttuiko täkyyn, ideaan oliko valmis henkisesti

    Äänestä

Hyvä olla huorana ei kai muutoin?

Äänestä
  • No sinähän se sokeribeibiboi tiiät

    Äänestä

Muuten on hullu.

1Äänestä

Oma aloitteisesti huoraksi ryhtyminen onhan siinä miettimistä.

Äänestä

Onko normi? Eihän siinä sitten......

Äänestä

Intohimouiesti tekee sen eihän siinä ole sanomista. Normaalia silloin.

Äänestä

Jankjaa perkele näin se on

Äänestä

Intohimoinen vaihto selitykset pois. Oliko ehtinyt jo monen kanssa siinä vaiheessa? Useamman kumminkin. Joka ilta....

Äänestä

Miksi valittaa?

Äänestä
  • Nehän ei yleensä valita jos kerran saatin saavat. Ei liity mihinkään, varmaankaan

    Äänestä

Samaa ihmetellyt......

Äänestä

Taasko on uusi?

Äänestä

Synnin palkka en tie vie ihan varmuudella mikä se mahtanee olla en ole tietääkseni tehnyt syntiä mikä on syntiä edes huonon kohtelun palkkana on se että saa elämänsä viettää yksin ilman omaa valintaa tekee itse itsestään sietämättömän ni ei kukaan halua olla lähelläkään kun ei osaa toisia edes arvostaa kysymyksenä kuinka vaikuttaa elämään se miten kohtelemme muita parhaiten näkee millainen toinen on siitä miten kohtelee itselleen tuntematonta josta tämä ei halua hyötyä miksi sillä ei saavuta mitään vaikka kohtelisi hyvin jotain sellaista jolta ei odota mitään saavansa mikä on hyvä muistaa perseennuolijoissa heillä on aina ensisijaisesti mielessään omaetu mitä he itse hyötyvät siitä kenenkä persettä nuolevat miesten kohdalla se hyöty mitä naisesta hakevat on se mitä naisella on jalkojenvälissä jos ei elämä sitä muutoin ole naisille vielä opettanu ja sitä voi kysyä ihan keneltä tahansa yhdessäkään parisuhteessa ei luottamus toiseen ole niin hyvä että aidosti hyväksyisivät vastakkaisen sukupuolen edustajat kaveriksi puolisolleen tiedän että on olemassa vastaan väittäjiä tässäkin asiassa ei kiinnosta siedetään sen takia ettei vaikuteta narsistilta poitsun kohdalla olen jo varoittanu että si jahka kiinnostuu tytöistä muutenkin kuin kaverina ni ne tytöt ei tule hyväksymään muita tyttöjä/naisia kaverina halus olla kuin isänsä veikkaisin että tytöt/naiset joista tulee kiinnostumaan on hyvin saman kaltaisia kuin ne joista isi on useimmiten kiinnostunu narsisti piti olla mulle helppotapa saada oma lapsi nuorena meni vituiksi kun sosku oli jäljessä aikataulusta julkkiksista jos haetaan esimerkit jotka enemmistö maailmassa tietää beyonce toinen ääripää shakira toinen ääripää (kiltti isintyttö) rihanna jää siihen puoliväliin toki ulkonäöstä ei varmaan haittaa ole suosittelen tutustumaan heihin jos haluaa tietää millaisia he todella ovat julkisuuskuva on kiillotettu ja puunattu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Synnin palkka on tulossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu