Vatipääpenikat

Anonyymi-ap

Kenen vatipääpenikat lähti klo19 Kemin kirkosta rippikoulusta? Toinen mopolla kyydissä kaveri. Viritetty mopo ja äänet sen mukaiset. Säikäyttivät pahimman kerran koiran ulkoiluttajan koiran, niin, että koira kiljui ja tärisi ja riuhtii itseään irti hihnasta. Onneksi omistaja sai sen lopulta pidettyä sylissä. Sitten toinen vatipää mönkijällä kaveri kyydissä veti pirunrinkiä sivulipissä Meripuistokatua muutaman kerran ympäri. Nainen huitoi kaveria pysähtymään, mutta häipyivät pakoon. Olikohan näillä vatipäillä edes korttia ajella. Virkavalta voisi vähän seurata näitä mopo, mönkkäri ja mopoautoilijoita muutenkin. Suurin osa näistä on viritettyä. Liikenne säännöt on näiltä tyypeiltä ihan hukassa. Vanhempien kannattaisi tulla sieltä kotoa tai missä nyt olettekin, kaupunkiin seurailemaan jälkikasvunsa toilailuja.

20

645

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei se poikien vika ole jos se koira niin arka on.

    • Anonyymi00002

      olitte huumeisssa narkit koirakin, varatittako haudalta jotain

    • Anonyymi00003

      Valitettavasti moporunkkarit ovat lain erityissuojeluksessa eikä näistä kullannuppusista yleensäkään saa sanoa mitään pahaa, koska loukkaantuvat ja isukki tulee ja vetää turpaan. Koko mopoiluhan lähtee siitä, kun nollavanhemmat haluavat jälkikasvunsa pois silmistä muiden ihmisten riesaksi ja yhteiskunnan vastuulle, että saavat itse ryypätä kotona/baarissa rauhassa. Mitkään säännöt ja normit eivät heitä kosketa. Ainut toimiva taktiikka näitä apinoita vastaan on fyysinen palaute, mutta se pitää tehdä riittävän hienovaraisesti, ettei jää kiinni, koska kukapa haluaisi menettää työpaikkaansa joidenkin paviaanien vuoksi.

    • Anonyymi00004

      Julkisilla paikoilla saa kuvata, joten kamerat nauhoittamaan vaan. Sen jälkeen soitto poliisille. Ehkä rauhoittuu hetkeksi nämä sankarit.

    • Anonyymi00005

      Käy nyppimäasä tulpan johdot irti moposta sillä aikaa kun ovat koulussa.siellä ne polkevat sitten pää punaisena mopoja käyntiin.

    • Anonyymi00006

      Huumeissa säikkyolo. Voi olla krapulakin koiranulkoiluttajalla.
      Muuta maalle.

    • Anonyymi00010

      Hyvin kiihty mopo,mitähän virityksiä siinä on?

    • Anonyymi00011

      Turhaa höpinää. Mukava, että kuolevassa Kemissä on vielä mopoikäisiä.

    • Anonyymi00012

      Juuri näin.

    • Anonyymi00014

      Väännä klyyväri poikki

    • Anonyymi00015

      Pyydä mopon kyytiä.

      • Anonyymi00016

        Eihän ne osaa ajaa... :(


    • Anonyymi00017

      Keskustan alueella mopoautojen kovaäänisten mopojen ja mönkijöiden ajo tulee kieltää klo 21 ja siitä eteenpäin aina aamuun asti. Mahtuu joukkoon muutama äänekäs autoilijakin. Muutama kaveri rällää välittämättä liikennesäännöistä. Ajetaan jalkakäytävällä ja puistoissa. Kannattaisi isien tosiaan tarkistaa nuo menopelit ja käydä vähän seurailemassa jälkipolviensa toilailuja. Joukkoon mahtuu kyllä tosi fiksuja kavereita. Muutama mätämuna pilaa koko sakin. Merkillistä, että tähän ei puututa.

      • Anonyymi00019

        Luuletko että isejä kiinnostaa, kun ovat ostaneet nimenomaan ne päristimet että saavat äpäränsä pois kotoa jaloista = juopottelurauha. Nämä pärisijä/pakoputken paukuttajat ovat alinta ja lahjattominta pohjasakkaa mitä nuorisosta löytyy eikä näihin mikään järkipuhe tehoa.


      • Anonyymi00024

        ei kielletä ei asuta pohjoiskoreassa muuta sinne vajakki ruma idiootti..


      • Anonyymi00026
        Anonyymi00024 kirjoitti:

        ei kielletä ei asuta pohjoiskoreassa muuta sinne vajakki ruma idiootti..

        Sun olemassa olo tulisi kieltää, loinen.


    • Anonyymi00020

      Kesän merkki kun nuoret päristelevät.

      • Anonyymi00021

        Pakkasta pelkääviä luusereita kaikki.


      • Anonyymi00025

        Korjaus: jälkeenjääneisyyden ja vajaaälyisyyden merkki kun nuoret päristelevät.


    • Anonyymi00022

      Sulhaspojat molemmilla kyydissä. Seurustelevat.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      153
      1651
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      543
      1412
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1314
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      247
      856
    5. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      172
      852
    6. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      796
    7. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      56
      708
    8. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      54
      706
    9. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      26
      690
    10. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      52
      599
    Aihe