Skodakin ohitti Toyotan Euroopassa

Niin ne ajat muuttuu mutta Toyota ei. Uusien itselatavien aika on ohi.
"Tšekkiläinen Škoda on noussut Euroopan toiseksi myydyimmäksi automerkiksi Volkswagen-emobrändin jälkeen. Tätä ei ole koskaan aiemmin tapahtunut."
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä sattuu ja vie sielun ruvelle, ainakin yhdeltä yhteiseltä ystävältämme joka onkin ollut tällä viikolla kovin ahkera ja kaivellut kaikki omat ketjunsa ja arkistonsa esiin, hihii!

Äänestä
  • Eipä tuo sieluun vaikuta, kun maailmanlaajuisesti Toyota edelleen myy paljon enemmän. Lisäksi VW Groupin myynnit muualla kuin Euroopassa on huimassa laskussa, Toyotalla ei sen sijaan ole ongelmia. Joku Skodakaan ei pahemmin autoja Euroopan ulkopuolella myy.

    Äänestä

Ja silti maailmanlaajuisissa myynneissä Toyota murskaa koko VW Groupin kokonaisuudessaan. Toyota myy 2 miljoonaa autoa enemmän vuodessa kuin koko VW Group yhteensä sisältäen kaikki VW Groupin brändit ja ero vain kasvaa vuosi vuodelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin ne ajat muuttuu mutta Toyota ei. Uusien itselatavien aika on ohi.
"Tšekkiläinen Škoda on noussut Euroopan toiseksi myydyimmäksi automerkiksi Volkswagen-emobrändin jälkeen. Tätä ei ole koskaan aiemmin tapahtunut."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu