Kenelläkään samaa ongelmaa? En voi mennä ilman meikkiä ihmisten ilmoille, koska olen liian kalpea. Ja pelkään että miesten kiinnostus tyssähtää siihen kun näkee minut ilman meikkiä. Ihoni on siis aivan siellä toisessa ääripäässä, niin kalpea kuin ikinä voi olla, että pelkään näyttäväni sairaalta. Löytyykö miehiä joita ei haittaa naisen punakan kalpea iho?
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Varsinkin kesällä on ongelma, kun palan äärimmäisen helposti, enkä rusketu ollenkaan. Kesä on vaikeaa aikaa ihoni takia. Matkustaa ei voi mihinkään lämpimään maahan kun palaa niin helposti. En halua tätä samaa ongelmaa lapsilleni jos niitä joskus saan, siksi toivonkin löytäväni tummaihoisen miehen. Heillä tätä ongelmaa ei ole. Mutta miten löytää tummaihoinen mies jos ei voi edes matkustaa mihinkään?
- Anonyymi00002
Ongelmansa kullakin. Minä pidän vaaleasta ihostani. Vuosia aiemmin oikean sävyisen meikkivoiteen löytäminen oli haaste, mutta nyt kun meikkisarjat huomioivat vaaleammat ja viileät ihonsävyt, ei sitäkään ongelmaa ole. En vaihtaisi ihonväriäni mistään hinnasta.
- Anonyymi00003
Kalpeus on kaunista ja aikanaan yhdistettiin ylhäisöön.
- Anonyymi00004
No ei se kyllä mitään kaunista siinä vaiheessa ole, kun iho on punakka ja helvetin ohut niin että verisuonet kuultaa läpi, ja silmät ja kulmakarvatkin ovat haaleat kuin haamulla. Eipä ole kovin uskottavaa tuollainen lohdutus, ette kuitenkaan itsekään haluaisi tälläistä jos saisitte valita. Ja mitä tulee tuohon että yhdistettiin ylhäisöön, niin ei se silti tee asiasta kaunista. Mistä rahansa rumastskin piirteestä voidaan tehdä haluttava ja tavoiteltava asia, kun vaan uskotellaan ihmisille sen olevan sellainen. Ihmiset voivat vain ottaa minkä tahansa piirteen ja alkaa korostamaan sitä ja uskotella itselleen että se on kaunis ja tehdä siitä kauneusihanteen, jota kaikki alkavat tavoitella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31804- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476