Olisi voinut käydä huonomminkin

Anonyymi-ap

Nimittäin jos vaikka Virkkula olisi pj:ksi valittu. Se kuka on tilapäisen valiokunnan raportista virkkulan lausunnon lukenut huomaa, että se ei ole tältä planeetalta tai sitten se on kirjoitettu ympäripäissään. Sama havainto on helppo tehdä myös valtuuston kokousten puheenvuoroissa. Käsittääkseni Kelloniemi ei ole puheenjohtajaksi missään vaiheessa rytkännytkään. Varmaan on ymmärtänyt sen, että joutuisi muistelemaan käytöstapoja hallituksen pj:na ja menettäisi jotain omasta identiteetistään kun ihmisiksi pitäisi olla.
Pumppuvoimaloiden osalta tärkeimmän Nivala varmaan ehti neuvottelemaan. Kun lupahakemukset on jätetty mitään oleellista ei kaupungilla ole enään mahdollista sanoa. LVV pyytää tietysti kaupungilta lausuntoa, mutta on aivan mitä siihen lausutaan vai lausutaanko mitään. Sikäli on samantekevää vaikka uudella puheenjohtajalla ja betoniporsaalla on yhtä vakuuttavat neuvottelutaidot.

4

277

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Nimittäin ihan varmasti on ollut hinku puheenjohtajan pallille. Miksi muuten oli äänestyksessä nimenä? Onneksi demokratia voitti!

      • Anonyymi00002

        Ja tyly ilme ex-puharilla, kun uutta onnitteli - selvästi kettuuntunut.


    • Anonyymi00003

      On ollut hinku. Nyt vain saattui työtapaturma/laskuvirheja rannalle jäi. Voisi tämän ottaa luottamusäänestyksenäkin. Nivalalla vielä rippeet oli. Kelloniemellä ei.

    • Anonyymi00004

      klukklukkluk....ääh!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      871
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      828
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      706
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      664
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      539
    8. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    9. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      523
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe