Huomasin vaan tuossa, että Tallink Silja Linen mieshenkilökunta taitaa pääosin olla miehiin päin? Luultavasti kyseisen yhtiön laivoille avoimiin tehtäviin ei edes miehiä palkata, mikäli näin ei olisi. Ovatko sitten kaikessa imelyydessään parempi asiakaspalvelijoita vai mikä on, mutta kyllähän se vähän silmiinpistävää on. Viikkarilla en tällaista trendiä ole huomannut!
Laivayhtiön mieshenkilökunta
Anonyymi-ap
1095
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tiedän kyllä useita viking- siljapaateissa olleita mieskokkeja ja keittiöhenkilöitä jotka on håmåja. Ollut kaveripiireissä.
Täytyy kyllä allekirjoittaa tämä ja yhtyä mielipiteeseen. Kyllä ne ovat sitten inhoittavia
Miespuolinen laivahenkilökunta on pääosin buubelssoneja, lukuunottamatta komentosillan väkeä.
Joo miestarjoilijat ovat persu-hannuja.
Miten niin? He ovat puppelströmmejä.
Mitä he***in väliä sillä on? Aloituksesi on epäasiallinen ja syrjivä.
No onhan sillä nyt väliä kun suurin osa asiakkaistakin on niin sanottuja normaaleja. Sitten jos muuten toiminta on tuollaista luonnotonta
Jokaisen seksuaalinen suuntaus on asia, jota toisin suuntautuneen ei tule arvioida, paitsi jos teot ovat rikollisia.
Pitää muistaa, että vielä hetki sitten kyseinen toiminta oli laitonta ja rikollista, josta rangaistiin ankarasti. Tätä seikkaa ei noin vain voi sivuuttaa!
Homoseksuaalisuuden, johon aloitus viittaa, rangaistavuus alkoi v. 1894 ja säädettiin sallituksi v. 1971. Oli rangaistava 77 ja sallittu 55 vuotta.
Ennen homoseksuaalisuuden kieltämistä lailla jo kirkko piti sitä raskaana syntinä.
55 vuotta laillista aikaa, ei kaikkien mielestä ole 'vielä hetki sitten'.
Itse olen niin umpihetero, että kauhistaa edes ajatus yhdynnästä naisen kanssa, jolla on vielä edellisen miehen spermaa emättimessään, mutta pidän heteroina niitäkin, joilla ei ole muuta kuin nautinto päästä 'liukkaille', jos siihen ei liity varsinaisia homotoimia.
Vaikka olenkin umpihetero, pidän kuitenkin luovuttomana ihmisoikeutena kaikkia seksuaalisia suuntauksia, joissa ei tehdä pahaa toiselle. Toivon, että kaikki osaisivat tehdä eron omien tunteittensa ja ihmisoikeuksien välillä.