Kävinpä eilen, 23.6. Kittilän hautausmaalla etsimässä sekkuni hautaa. Aikani haahuiltuani yksi ilmeisesti kesätyöntekijä kysyi, löytyykö. Pahalta näyttää, sanoin, ja kerroin, että pitänee kysyä kirkkoherranvirastosta, alue kun on tosi laaja. Tästäpä ilmoitti, että hän voi kysyä. Ja kysyi sekä johdatti haudalle.
Olipa uskomattoman ystävällinen teko, minähän suorastaan rakastuin tähän tyttöön! Ei varmaan olisi tapahtunut täällä etelämmässä.
Muutenkin olen havainnut, että ne harvat ihmiset, joita ole Kittilässä tavannut, ovat poikkeuksellisen ystävällisiä.
Vielä kiitokset serkkuni Kaijan haudalle opastaneelle nuorelle naiselle ja hyvää jatkoa tulevaan elämään. Minä olen jo loppusuoralla, 3 vuotta vanhempi kuin jo kuollut serkkuni. Hyvä muisto jäi!
Uskomtonta!
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 58869
- 119684
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79660Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm31584- 35532
- 85505
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante103505- 41481
- 37455
- 70436