Nyt loppui työsuhteet

Meille puhuttiin että meidän pitää satsata puollustukseemme
Rahat menikin ukrainaan
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011578252.html
Menkää töihin
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ukraina sotii meidän ainoa uhkaa vastaan, joten tietenkin ne puolustusrahat kannattaa sinne laittaa eikä suotta ostaa sotakoneita mahdollisesti ruostumaan.

Vai kovastikko tekee mieli itsesi sotia ja nyt harmittaa kun Ukraina saa lelut?

Äänestä
  • Ei ne edes osaa sotia tunari

    Äänestä

  • Mitä sie mahdat kirjoittaa kun ukraina sotii muita naapurimaitaan vastaan lännen rahoittamilla aseilla.
    Melko sokeasti Venäjän puskuri valtiolle lykätään rahaa ja omien maiden talous karahtaa kiville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meille puhuttiin että meidän pitää satsata puollustukseemme
Rahat menikin ukrainaan
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011578252.html
Menkää töihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu