AY liike ei sitten enää auta, kun mennän erään 30-luvun viiksivallun tietä. Siiinähän ihmettelette, kun yhtäkkiä tuleekin potkut.
Omasta mielestännehän olitte korvaamattomia ja aina itse sopinut työehdot. Harhaa. Niin typerää kuvitelmaa.
Ülisette työttömänä ja silti äänedtätte työntekijää vihavaa oikeistoa. Vittu olette pellejä. Te pikkupomitkin olette pelkkää paskaa okeiston silmissä.
Vittu että teidänkin pitää käydä pohjan kautta opppiaksenne jotain. Huomaa kyllä, että tutkitusti on älykkyys laskenut vuodesta -77
>Simiti<
Paljonlo nautitte persuhallituksen heikennyksistö?
6
65
Vastaukset 6
Mä Simppa luulen, että olet itse ainoa, joka ei ole vielä tajunnut, että olet kuin Trump. Suu käy kuin hampurilaisen bordellin ovi, mutta asiaa on niukasti ja sekin vähä yleensä täysin asian vierestä, mikä taasen sen bordellin kohdalla on aivan toisin, asiaa on koko rahan edestä.
Toisekseen olet hallituskokoonpanosta riippumatta haukkunut vuosien saatossa kaikki hallituksekset ja puolueet sekä etenkin niiden erilaiset toimet. Syy on se, että ainoa mikä sinulle sopii ja on mielestäsi hyvä, on se, että kaikki ovat samaa mieltä mieltä kuin sinä ja että kulloinenkin hallitus tekee päätöksensä kysymällä sopivan päätöksen diktaattori Simpalta, täysin ajattelematta itse yhtään mitään.- Anonyymi00001
No jos kaikki potkitaan firmoista pois, niin ketkä tekee kapitalisteille ne työt?
Kyllä ne haluis oikeasti juuri ne, ketkä osaa homman ja hoitaa ne työt mistä sitä fyffee tulee...
Ei sitä palkkaa tarvitsisikaan maksaa suunsoitosta ja jaskanpauhannasta.
https://youtu.be/0ShL3ecLe2g?is=qX43aPTNib2eKDOy
Simppakin on saanut suuren tilin joskus työpaikalle ilmaantumisesta.... se riitti joskus..- Anonyymi00003
Siitä puhuttu monta kertaa, että ulkomaille menevät työt ja maahanmuuttajat tekevät työt. Aika vaikeaa nähdä, että mitään huipputegnologiaa voitaisiin kehittää tai osata itse näillä ostolisenssimäärillä.
Timppa hyväksy jo ettet voi mennä Soinin kanssa naimisiin kirkossa.
- Anonyymi00002
Ammattiyhdistykseen voi kuulua vaikkei vasemmistoa äänestäkään.
- Anonyymi00004
Onkohan Timpalla sängyn alla persu piilossa?
Vai mistä se persu tällä kertaa pilkistää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53887
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31532Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 73446
- 33425
- 37416