Tarvis Audiin trance ja dance biisejä... joten pistäkää mielellään pitkää listaa ja kunnon musaa.....
trance ja dance biisejä
AUDIMIES
313083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
audiin, mutta Ladassa toimii... :D
Blue heart-Singing i'm happy
Heart attack-Get me going
First Base-Follow me
Get the duck out of here-Dj Duckpower
I Can't Stand it-Adrima
I wanna be a star-Dr. Bronx & Natali
If You Want My Love-Five Of Ten
Light my fire-Rama
Lois Lane-Zoom
Love is lifting me higher-K. Da Cruz
Spaceman-Bif Naked
Burning up-Taleesa
Cause The Night-Radiorama
Cool cat-Garfield
Dance the night away-The Free
Dam Dariram-Joga
Everytime i dream-Lil Suzy
Good time tonight-Anthera
Fragile love-Sex Appeal
Give me magic-Anna
Do not you wanna know-Abigail
She wanna dance-After touch
Colour of dreams-AM Project
You make me feel allright-Amadin
Frost-Ann Bell Fell
Something unreal-Get wet
This is my world-B-Charme
I want to be-Base project
Tell me-Beat system
It' only love-Blizzard
Show me your love-Bu bu man
Let the music play-Bus stop
You're the one-Candyman'n'friends
Spring love-Captain GQ
Bye bye baby balloon-Joga
I had a dream-Coco
Dancing with angel-Double you
Goodbye-Fourteen 14
Wherever you are-Laava
Private fantasy-Lia
Fly with me-Linda Rocco
Siinä nyt muutama ja taidat jo tietääkin nuo. Jospa niistä oli edes vähän apua. :D
Sitten tietysti kaikki E-roticit, Ice MC:t, 2 brothers on the 4th floor, Infinity, Me & My, 101, Critical Mass, Up'n'Down, E-motion, First Base, Imperio, Jinny, Masterboy jne...
Mitä hiton järkee on kuunnella vain jotaan eurodancee autossa, se häviää jopa eurotrancelle laadullaan, ihan huonoa musaa, jos hakee sitä mitä amispopittajat yleensä eli kovaa bassoa sitä ei eurodancesta löydä. Tutustukaa hard tranceen, hardcoreen, trancecoreen, hardstyleen ja eurotranceen. Noissa musatyyleissä on kaikkesta kovimmat basarit. Ja nuo voittaa eurodancen 10-0 !!!
DJ Manianin ja Yanoun tuotantoa kannattaa tsekata. Trance- ja happyHC:stä kannattaa tsekata Hixxy, Gougal & Gammer ja muu uk hardcore.
korjaus: Dougal & Gammer
Jos ei eurodance autossa kuulu niin siinä tapauksessa suosittelen ostamaan paremmat laitteen autoon. Ja makuasioistahan ei voi kiistellä. Itsellä nuo ainakin soi autossa ja lujaa, mukaanlukien myös basso. :P
Kyl eurodancessakin bassoa on, mutta eurotrancessa on puolet enemmän. Hardcoressa ja hardstylessä vielä kovempi kick. Ihan kunnon bassosta noissa ei kannata edes puhuakaan sitä löytyy esim. Infected mushroomilta. Niin ja tiedän miksi tuollaisille taviksille ei kelpaa muu kuin eurodance, äly ei riitä tajuamaan tämän paremman musiikin paremmuutta, liian vaikeaa musiikkia siis. Tuollainen kliseinen poppipee saa pään kipeeks vaan. Eikä basso niin tärkeää ole vaan hyvä biitti jollaista sitten taas löytyy breakbeatista, junglesta, psykestä ja progesta.
Eurodance on kliseistä poppia.
Kuka nyt huonoa musiikkia kehtais kuunnella!Ei taida olla popeissa audimiehellä ainakaan vikaa.
Peltoautonako toi lada sulla on?.Ei ku katoin vaan tota sun ikää,et ei ihan tielle asti riitä.Vai istutko vaan ladassa ja SRETEOT pauhaa?heh,heh
Peltoautona ei. Ihan tien päällä. Ja mikäs este se ikä on ajamiselle? :D Otittepa kyllä nyt herneen nenään yhdestä musiikkilistasta. Ja ei rajoitu miun musiikin kuuntelu eurodanceen, mutta tuossa on mielestäni hyviä biisejä. Jos joku ei tykkää niin en voi mitään. Siitäkö pitää nyt noin hermostua? Vieläkö täytyy alkaa kasailemaan trancelistaakin. :D
Ny tarkemmin mun postaukset.En mielestäni oo kieltäny dancekaman esiintuontia ja ton ladajutun pistin ihan piruuttani.Laita vaan ihmeessä uusinta eurodancemusaa,sitäkin kaveri topicin alussa pyysi.
Tuo tuntunut tuo eurodance(oli myös mukana tranceakin) miellyttävän, kun sitä pisti. Itse en niin erityisemmin välitä uusimmasta eurodance tuotannosta (toki löytyy joitain uusia hyviä). Parhaat tehtiin siellä 80-90 luvun kieppeillä. Ja olenko muuten jossakin väittänyt, että olisit kieltänyt dancekaman esiintuontia? En, sanoin vaan että veditte herneen nenään, heti kun toin oman musalistaukseni tuohon. Jos ei teitä miellytä niin minkäs minä voin. Kunhan yritin jelppiä.
No ainakin joku veti herneet.Toi sun ladajuttu tuli vaan niin sopivasti no niin heh!heh!.Niin ny mä vasta katoin noita sun molempia musalistauksia,eikä niissä kyllä montaa uutta taida olla.Tosihan on,et kaikki hyvä DISCO-musa tehtiin jo 70-luvun lopulla,ja eurodance vasta 80-90 luvulla.Hyvä trance tuli vasta joskus 90-luvun jälkeen,siis tää on mun mielipiteeni.Mut kyllä nykyäänkin,varsinkin Suomalaiset trancebiisit saa iteltäni paljo soittoaikaa.
Kyllä se paras trance syntyi ihan jo 90-luvulla. Itseasiassa vuosina 1991-1995.
No hyvä jos edes pari uutta biisiä löytyi listoilta. :D Sinähän se kovasti nyt jaksat puhua siitä Ladasta. Voi olla, että hyvä trance tuli vasta siinä 90-luvun jälkeen. Itse kuuntelen pääsääntöisesti (kuten varmaan tullut useampaan otteeseen selville) eurodancea, joten en ole pahemmin perehtynyt tuohon tranceen, vaikka kovasti siitäkin pidän. Mutta kukin tyylillään ja makuasioistahan ei voi kiistellä... tai voi.
2000-luvulla kun tuli typerät nostatukset yms. ja alettiin tekeen kaikenmaailman finnhitsejä tranceformaattiin. Ehkä näiden teinareiden mielestä tää on nyt kova juttu, mutta koko homma unohdettu vuodessa tai kahdessa. Eihän kukaan enää muista vuoden takasia "trance" hittejä, mut 90-luvun aphex twinin digeridoot, lab works kama yms. elää edelleen monien diggareiden muistoissa ja soittimissa. Niin ja puhun nyt trancesta, en kiksusta.
Miten kukaan voi istua häpeämättä Ladan kyydissä........ja kuka sellasia ajaa?Vanhat patut!
Tarkoitus oli laittaa toi trance tohon 95-2000luvun vaihteeseen mut huomasin itekin kirjoittaneeni 90-jälkeen,mut en jaksanu alkaa korjaamaan.Ei tästä enempää.Kukin tykkää mistä tykkää,omalta osalta asia loppuunkäsitelty
Ne herneet.
Et kai sä tota Aphex Twiniä tranceksi luokittele?
Ne varmaan vois ottaa jo pois. =)
Itekin ajelen vaan 89-vuosimallia ja niin s......n ruosteessa olevalla 440:lä volvolla.Mut stereot on ihan hyvät ja välillä soi euro/disco-musa tahi trance.
itsellä vm. 85, tosin ei ruosteessa (muista vioista ei sitten puhuta :D). Ja autossa soi musiikki vähän laidasta laitaan.
Ihan piruuttani pikkutytölle laitoin näitä,ei mulla ole mitään Ladoja tai sen listoja vastaan!On vaan naurattanu ku se niin hirveästi jaksaa yrittää miellyttää listoillaan jne.Älkää tosissaan ottako.
Yrittänyt miellyttää listoillaan? Jos tuo oli minulle osoitettu, niin en todellakaan yritä miellyttää ketään. Enkä sinuna haukkuisi toisia pikkutytöiksi, kun kerta itse olet semmoinen. Tai ei näytä kovinkaan järkeä olevan, vaikka kuinka antaisit ymmärtää että olet iältäsi vanhempi. Henkisesti olet kyllä tekstiesi perusteella vielä ihan pentu. Joten, älä itsekään ota kaikkea tosissasi.
Ja taas sinä otat niin tosissasi!Arvaappa tuo sukupuoli uudestaan...jep.Mutta jääppä tekemään listoja tänne,meitsi poistuu!
Minä sanoin että pikkutyttö olet. :D
Ei siinä tarvitse enempää arvuutella.
Ja en ole ottanut täällä mitään tosissani.
Midor and Six4eight feat. Rocio - Alone (Midor and Six4eight rmx)ja (Alex Sanchez rmx)
Midor and Six4eight - Oblivion
Stellar Project feat.Brandi Emma - Get Up Stand Up (F & W rmx)
Barton & Lowell - She Died in Paradise (original mix)ja (Lowells nocturnal sessions rmx)
Carbon feat. Ely - Shelter Me (Complexz rmx)
Dj Tatana feat. Pee - All That I Feel (Dj Shog rmx)
E-Tronic - Switch On
Forza - Redencion (vähän Psytranceakin mahtuu mukaan)
Martin Roth - Last Time (original mix)
Menthal Theo - Every Step (aika kevyttä trance poppia)
Orkan - Shibuya (original mix)
Solarium - Venice Under Water (original ja M.I.K.E Voyages mix)
Space Monoeuvres - Stage One (Leama & Moor remix)
Sami S - Theba
Hyväää trance jyräää, polkekaa kliseinen eurodance poppi suohon!!!!!
No heitin ton lähinnä läppänä.
VA - Peaktime vol.5 - Mixed by Blank & Jones
tuplalevy
2-Together-Loveline
Aurora-Ordinary world
Circ-Destroy she said
Labworks-Ibiza sunrise
Mega lo mania-Love's infinity
Oceanlab-Beautiful together
Sunblind-Believe
Sureno-Guideline
Syntone-Ces't syntone
Lost witness-Did i dream (DJ Tiesto remix)
White Label-Wahnsinn
Zymotix-Rachel in trance
Parempi?
Infected mushroom vain, et muuta tarvitsekaan...
la la la
(itseasias kannattaa tsekkaa myös Raja Ram & Simon Postford, kotimaisista Texas Faggott on ihan ykkönen)