Vittu mitä paskaa. Tilauksenne on toimitettu 8 Km:n päähän toimipostiin. Mitä hiton hyötyä noista paskalaatikoista sitten on?
Tilasin Kiinasta elektroniikkakomponentteja ja tuli posstiluukusta ilman sekoilua. Toki oikeistohallitus vihaa gkobakismia ja haluaa fasismikommunismia.
Nykyhallituksen hihhulit hokee kommunismia, kun aivopestyinä, tiettämättöminä junteinna eivät tajua itse olevansa fasisteja . Edes vasemmistoliitto ei ole kommunistinen puolue. Ei vaikka populistijuntit kuinka kiljuu.
>Simiti<
Pakettiautomaatit
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tuo ylitsepääsemätön hakumatka pelastaa sun henkesi. Seuraava joka saa kiinulaisten halpisräpellykset käsiinsä polttaa sähkölaitteet koko kaupunginosasta ja kuolee tulipalossa.
xLiner- Anonyymi00003
Persukommunistit on tuhonnut kaiken.
>Simiti<
- Anonyymi00002
Juu, ärsyttää, kun on valinut paketin toimituspaikaksi lähimmän pakettiautomaatin ja sitten paketti toimitetaan jonnekin kauas.
Muutaman kerran kävi niin, että paketti toimitettiin toiseen paikkaan, minne olin toimituspaikan valinut ja sitten valitsin sen paikan seuraavalla kerralla, jonne paketti toimitettiin siitä paiaksta, jonka olin valinut toimituspaikaksi, niin eipä sinne toimitetukaan, kun sen itse valitin ja paketti toimitettiin sinne, minne olen sen yleensä toimituspaikaksi valinut, muttei silloin, kun sen valitsin.
Sitten toinen, kun valitsin postin toimituspaikaisi myymälän sisätiloiss olleen pakettiautomaatin, niin postipa muutti toimituspaikan myymlän lähellä olevaan ulkopakettiautomaattiin.
Ulkona oli talvi ja pakkasta. Paketissa nestettä sisältäviä tuotteita, jotka mahdolisesti voivat jäätyä tai mennä pilalle pakkasessa, että sellainen posti!!!!
Onneksi pääsin noutamaan paketin lähes heti, kun posti lähetti tekstiviestillä ilmoituksen, että paketti on noudettavissa.
Tuskinpa posti olisi mitään korvanut, jos paketin sisältö olisi jäätynyt, kun oli -15 pakkasta, eikä ulko pakettiautomaatissa ole lämmitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6382433Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,291197- 1091148
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki101036- 93945
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101885Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?94810Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64741
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e229693