Miksi petit?

Anonyymi-ap

Kerro tässä syyt

24

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Parisuhteessa koettu yksinäisyys.

    • Anonyymi00002

      syö tablettisi.

      • Anonyymi00003

        äläkä enää stalkkaa koska siitä tietää moni mitän on ollut kauan meneillään..


    • Anonyymi00004

      Oon pettäny jokaista naista kenen kans oon ollu. Ei voi mitään.

      • Anonyymi00006

        Tekee mieli vierasta


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Tekee mieli vierasta

        Tiesitkö, että suurin syy että mies pettää, on hänen huono itsetunto, ei himot ja halut.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Tiesitkö, että suurin syy että mies pettää, on hänen huono itsetunto, ei himot ja halut.

        Jos naine ei anna ja on nipo, niin vähemmästäkin vieras naine kiinostaa


      • Anonyymi00009 kirjoitti:

        Jos naine ei anna ja on nipo, niin vähemmästäkin vieras naine kiinostaa

        Pitäisi varmaan lukea lady Chatterleystä ennen vastausta. Mutta. Naisetkin on ihmisiä ja monen muun ohella myös tuo nipottaminen ja antamattomuus voi olla tilapäistä. Syy voi olla tiedossa tai sitä voi yrittää selvittää. Vieras ei asiaa korjaa. Toisaalta vieras voi kiinnostaa vaikka naisessa ei mitään korjattavissa olevaa vikaa olekaan. Ja tuota taas naisten on yleensä hyvin vaikea ymmärtää, koska naiset ilmeisesti eivät yleensä toimi niin.


      • Anonyymi00011

        Arvasin että täällä olevat miehet ovat sellasia pettäjiä suurin osa.


      • scrg kirjoitti:

        Pitäisi varmaan lukea lady Chatterleystä ennen vastausta. Mutta. Naisetkin on ihmisiä ja monen muun ohella myös tuo nipottaminen ja antamattomuus voi olla tilapäistä. Syy voi olla tiedossa tai sitä voi yrittää selvittää. Vieras ei asiaa korjaa. Toisaalta vieras voi kiinnostaa vaikka naisessa ei mitään korjattavissa olevaa vikaa olekaan. Ja tuota taas naisten on yleensä hyvin vaikea ymmärtää, koska naiset ilmeisesti eivät yleensä toimi niin.

        "Mies mielihaluineen oli kuin lapsi". Tämä oli sitaatti Lady Chatterleystä kun kuvailtiin Connien teinivuosien vapautta ja suhdetta rakkauden fyysisiin kokemuksiin.


      • scrg kirjoitti:

        Pitäisi varmaan lukea lady Chatterleystä ennen vastausta. Mutta. Naisetkin on ihmisiä ja monen muun ohella myös tuo nipottaminen ja antamattomuus voi olla tilapäistä. Syy voi olla tiedossa tai sitä voi yrittää selvittää. Vieras ei asiaa korjaa. Toisaalta vieras voi kiinnostaa vaikka naisessa ei mitään korjattavissa olevaa vikaa olekaan. Ja tuota taas naisten on yleensä hyvin vaikea ymmärtää, koska naiset ilmeisesti eivät yleensä toimi niin.

        scrg: "Ja tuota taas naisten on yleensä hyvin vaikea ymmärtää, koska naiset ilmeisesti eivät yleensä toimi niin." (Eivät muka ole yhtä usein sivusuhteessa.)

        Väärin. Heterosuhteessa tarvitaan yhtä usein nainen ja mies. Lahjomaton matematiikka kertoo, että keskimäärin sivusuhteessa ovat yhtä usein molemmat sukupuolet. Hyvin pienen eron aiheuttaa vain naisten hitunen enemmyys.

        Koska naisen seksuaalinen halu vanhetessa vähenee nopeammin kuin miesten, merkitsee se sitä, että nuoret naiset ovat reilusti USEAMMIN yhdynnässä kuin nuoret miehet (!).

        Väärinkäsitys, että sivusuhde miehillä olisi runsaampi kuin naisilla, johtuu useasta seikasta.

        1) Eräs katkeroitunut pienpiiri, joka nimeä en turvallisyistä rohkene mainita, on täällä huomattavan paljon aktiivisempi kuin normaalit naiset. Sen uskallan kuitenkin mainita, että heille tasa-arvo tarkoittaa, että naiset ovat tasa-arvoisempia kuin miehet.

        Mainittu piiri väittää, että miestä ei tarvita. Piiri on avoimesti miesvihamielinen. Miesvihamilinen näkemys kulkee käsi kädessä näkemyksen kanssa, että naiset ovat tasa-arvoisempia kuin miehet.

        Kuitenkin väestörekisterit paljastavat, että ennen avustuksia ja omaa palkkaa, yksinhuoltajasisarten lapsikuolleisuus oli merkittävästi suurempi. On siis empiirinen näyttö, että jostakin syystä miehen omaava sisar pärjäsi paremmin.

        2) Naisilla on suurempi tarve salata sivusuhde. Ennen luultiin, että oli monia yksiavioisia lintuja. Kun niitä tarkkailtiin, havaittiinkin että jos hetkeksikin koiraan valppaus petti, naaras jo muutamassa sekunnissa oli yhdynnässä vieraan koiraan kanssa.

        Alkuperäinen syy lintujen tarkempaan tarkkailuun tuli selville, kun opittiin sekvensoimaan DNA:ta, ja havaittiin, että miltei kaikissa pesissä oli vieraan koiraan hedelmöittämiä munia, keskimäärin 30 %.

        Amerikkalaisessa yliopisto-oppilaita käsittävässa tutkimuksessa tytöt salasivat yhdynnöistä noin puolet, mutta kun vertailuryhmälle kerrottiin, että tulos tarkistetaan valheenpaljastuskoneella (johon amerikkalaiset uskovat lujasti) luku nousikin miesten tasolle.

        Naisten tarve salata on luonnossa yleinen evolutiivinen sopeuma, jonka tarkoitus on estää miestä hylkäämästä naista.

        3) Naiset ovat niin suosittuja miesten keskuudessa, että naiset voivat määrätä parisuhdemarkkinoilla. Naisten pidättyvyys ja miesten aina valmius seksissä ovat evolutiivisia sopeumia, jotka eniten palvelevat lisääntymistä.

        Seurauksena on kuitenkin mahtava vinouma luulossa, että miehet olisivat alttiimpia sivusuhteille kuin naiset. Tämä ajattelu on niin vahva, että sekä matematiikan että tutkimusten selostaminen on tuloksetonta. Ihmiset uskovat vaikka mitä.


    • Anonyymi00008

      tuojoku mustalammas... käiriköinyt kaikkialla...

    • Anonyymi00010

      En ole ikinä pettänyt ketään enkä petä. Tämmösiäkin naisia on.
      Vaikka tulisi uuh komea ja tatuoitu mies kadulla vastaan, niin voin vähän ihastua, mutta en petä.
      Prkl.

      • Anonyymi00021

        Paitsi kun on pari siideriä alla niin sitä ei lasketa.
        Ja jos ei kukaan tuttu ei näe.


    • En tiedä miksi pitäisi pettää, kun voi sanoa suoraankin ettei tämä homma luonnistu multa näin. Siis sille kumppanille voi olla rehellinen ja kertoa, kun tuntuu ettei joku juttu omasta mielestä toimi tai tunnu hyvälle. Jotain tarvii tehdä toisin.

      Tottakai sekin voi satuttaa ja loukata, mutta varmasti jälkeenpäin arvostaa enemmän rehellisyyttä, kun kieroilua ja petkuttelua.

    • Anonyymi00012

      Olin vasta 19 ja sinä 16. En uskonut että meistä voi tulla mitään pysyvää. Suurimpana syynä ehkä erot älykkyydessä. Myöhemmin ne sitten keksi sosiaalisen median, jossa olimme kavereita. Huomasin että uskot kaikenlaisiin epäloogisiin salaliittoihin mennen tullen, aloin jopa epäillä kehitysvammaa.

    • Anonyymi00013

      Petin, kun kotona ei ollut seksiä neljään vuoteen. En ole katunut.

    • Anonyymi00014

      Avopuolisoni petti ainakin kerran isäni kanssa ja pari kertaa työkaverin kanssa.
      Kostoksi panin hänen kahta siskoaan.

    • Anonyymi00017

      Kerro syyt

      • Anonyymi00018

        Onko tämä joku kuulustelu?


    • Anonyymi00019

      Tässä kai taas tarkoitetaan sukupuolielinten käyttöä seksuaalisessa mielessä muiden kuin vakituisen kumppanin kanssa, jolle on luvattu ettei muiden kanssa harrasteta seksiä.

      En ole koskaan pettänyt ketään sillä tavalla. Muuten minuun varmasti ollaan oltu pettyneitä. Tai ainakin niihin oletuksiin ja vaatimuksiin, joita multa on kaavamaisesti odotettu.

      Haluan taas kerran korostaa, että toisen/toista voi pettää niin monella muullakin tavalla. Väkivallan moninaisella kirjolla, taloudellisesti...

      xLiner

      • Anonyymi00020

        Niin, en ole myöskään väkivaltaan tai muuten rikollisuuteen taipuvainen. Enkä ole rahan ahne.

        Mua ei ole ihan helppoa manipuloida. En toimi äitinä enkä huo-rana, en kodinkoneena enkä viihdyttäjänä. Mulla on oma elämäni.

        xLiner


    • Anonyymi00022

      Tell me about this espionage, mate

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      62
      1942
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1742
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      135
      1283
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      134
      1187
    5. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      110
      965
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      817
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      169
      780
    8. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      173
      755
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      422
      684
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    Aihe