Mieheni tuli kotiin kalastusreissulta.

Anonyymi-ap

Tuli tunti sitten ja hirvee meteli. Ensin meni suihkuun ja naapurit varmaan valittaa huomenna. Sitten alkoi perata ahvenia keittiössä. Ahvenet perattuaan laittoi vakuumikoneen päälle ja se pitää kovaa hurinaa. Saas nähdä tuleeko naapureilta valituksia myöhemmin. No saadaan ainakin ahvenia ruuaksi sitten.

8

111

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No voi teitä. Jos olisin naapurisi, niin ménisin kertomaan kuinka oikeasti valmistetaan.

      Kerran sain heippalapun, että ihan hyvä kappale, mutta vähän píenemmällä voluumillla.

      >Simiti<

    • Anonyymi00002

      pienemmällä äänenvoimakkuudella, yleensä huono äänenlaatu kuunnella jos kaiuttimet, hyvät kuulokkeet parempi laatu eikä mitkään ulkopuolen äänet häiritse.

    • Anonyymi00003

      Naapurit on kateellisia kun teillä on tuorretta kalaa ja naapurin naiset kateellisia myöskin kun sinulla on oma kalastaja mies

    • Anonyymi00004

      Miten tää liittyy sinkkuihin?

      • Anonyymi00005

        Kalastus kuuluu kaikille ja kaikkialle


    • Anonyymi00006

      Mitä siellä reissussa tapahtui?

      • Anonyymi00008

        Jotain jonka takia apstä tulee sinkkupalstalainen?


    • Kalaverkot lasketaan illalla kuuden aikaan janostetaan kymmenen aikaan. Siinä menee myhäiseksi sitten kotiintulo. illalla se ahven tulee matalaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      614
      1600
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      711
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      652
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      523
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe