Vilkaisin netti-ip-lehteä. Varoitetaan leveälahkeisista pitkiksistä. Niihin voi kompastua.
Kompastumista pahempana uhkana pidän, että ne juuttuvat rullaportaiden väleihin. Sitten käy kypsästi.
Vähintään housut lähtevät nopeasti jalasta tai repeävät.
Vilma
Kompastumista pahempana uhkana pidän, että ne juuttuvat rullaportaiden väleihin. Sitten käy kypsästi.
Vähintään housut lähtevät nopeasti jalasta tai repeävät.
Vilma
Vastaukset 4
Vanhimmat
En ole muodin huipulla, mutta leveälahkeisia housuja minulla on ollut ja on edelleen. Kerran kompastuin rappusissa, kun lahje tarttui kenkäni alle. Onneksi kaaduin eteenpäin ja selvisin säikähdyksellä, mutta pahemminkin olisi voinut käydä.
Tuon jälkeen olen aina varmistanut, että lahkeet eivät ole leveämmät kuin jalkani eli lahje ei enää pääse jumittamaan jalan alle. Testaan tämän ennen housujen ostamista.
Tämä trendi aidosti on vaarallinen, joten toivoisin muutosta käyätnnöllisempään suuntaan. Minun piti oppia se kantapään kautta.
Aletheias
Mulla on ollut farkut ja kiva, kun oli satanut, niin lahkeet kastuvat aika ylös.
Olisihan ollut tyylitöntä kääntää hieman ylös?
Vilma
Pellavapaidat ovat tämän kesän investointi. Toimii jakkunakin.
Minusta ongelma on se että näyttää rumalta. Mutta rumuus ei ole uhka suomessa.
Siis näytätkö itse vai ovatko muut rumaa vai ovatko leveälahkeiset housut rumia?
Vilma