Nostan tänään

Illalla D-annokseni 10 mikrogrammalla. Pysyttelen lisillä alle 80 mikrogrammassa, sillä ruoasta saa väkisinkin muutaman mikrogemmin lissää. Syön vain kolmesti päivässä enkä ikinä mitenkään huomattavan paljon eli saan ruoasta aika vähän ravintoaineita. Tärkeintä on lihomisen estäminen. -💊-.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saatko jodia tarpeeksi? Se vaikuttaa aineenvaihduntaan, jos on puutosta.

Äänestä
  • "Oota, veenaa hetki"! Julma-henri räppää nuin. Eli oota, otan käsiini listan. Jodi (I) = saantisuositus on 150 mikrogrammaa ja myrkytysraja on 600 mikrogrammaa. Saan sitä 300 mikrogrammaa pelkästään lisistä. Liian lähelle myrkytysrajaa ei pidä mennä koska ruokavalion mukana tulee vaihtelevasti eri ravintoaineita. En syö joka päivä samalla tavalla. Suolahan on jodioitua. Sitä tulee käytettyä välillä. Taitaa olla ihan piilosuolaakin monissa ruoissa ja ihan mausteissa. Kromi = 💨🔥💩. No ei se nyt noin radikaali vaikutus ole.

    Tai ehkä onkin, jos sitä nautiskelisi hyvin suuria annoksia. Molybdeenia vedän erikseen. En oo varma onko sitä missään mun monivitamiinissa. Käytän vain kahta sorttia. Montako pilleriä menee päivässä? Ainakin 12, tästä hetkestä lähtien. Keskimäärin hieman enemmänkin. Raskaan liikunnan jälkeen otan aina vahvan extra C-vitamiiniannoksen, samoin extramolybdeenin. Lisäksi puolikas väkevähköstä B-combosta. -💊-.

    Äänestä

Puhutaa sitte monologia. Ai jaa, vejät vai? Tuu sä tänne sanoon naamasta naamaan jos uskallat. Vai et uso minnuu? Se on sit sun lorun loppu. Voivoi. Täähän on suorastaan mahtavaa. Multipersoonallisuudesta vois olla jopa jotain hyötyä. Ehkä osasyy sen kehittymiselle on henkien taisto pitkittynyttä yksinäisyyttä vastaan. Psyyke löytää lopulta tiensä helpottaakseen itseään. Jotkut vetää viinaa, toiset huu-meita. Mitä sinä harrastat? -💊-.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Illalla D-annokseni 10 mikrogrammalla. Pysyttelen lisillä alle 80 mikrogrammassa, sillä ruoasta saa väkisinkin muutaman mikrogemmin lissää. Syön vain kolmesti päivässä enkä ikinä mitenkään huomattavan paljon eli saan ruoasta aika vähän ravintoaineita. Tärkeintä on lihomisen estäminen. -💊-.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu