Nyt olis mustikkapiirakka paikka

Olet varmaankin jo käynyt mustikkaa poimimassa, niin olisi tuoretta marjaa. Ai että, tulisin sun leivonnaisia maistamaan ja kahvi hetkeä viettämään. Osaat leipoa, sen tiedän. Maistanut olen.

Ei voisi paljon parempaa olla, kuin hetki kanssas saman pöydän äärellä.

*haaveilua*

🥺🙂‍↕️
363
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mustikkapiirakan paikka.

Tekstinsyöttö 🤬

Äänestä

Eipä ole päässyt mustikkaan. Tekisin kyllä. Talvella tein yhden uudella versiolla ja olikin hyvä testata sitä. Nooh syssymmällä.

Äänestä

Miksi et ole sitten tullut käymään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olet varmaankin jo käynyt mustikkaa poimimassa, niin olisi tuoretta marjaa. Ai että, tulisin sun leivonnaisia maistamaan ja kahvi hetkeä viettämään. Osaat leipoa, sen tiedän. Maistanut olen.

Ei voisi paljon parempaa olla, kuin hetki kanssas saman pöydän äärellä.

*haaveilua*

🥺🙂‍↕️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu