Vuostimossa jyrisee

Aika vihaisen näköinen rintama puskee päälle. Bongasin tällaisen uuden sivuston mistä näkee aika hyvin ihan livenä, minne noita salamoita tällä hetkellä hakkaa. Tuon mukaan menee juuri Vuostimon yli.

https://www.ukkostaako.fi/?lat=67.0377&lng=27.3093&z=10
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muuta ei Vuostimossa sitten tapahdukaan. Vrt. Tapionniemi.

Äänestä

Mutta kun Tapionniemestäkin kuuluu kummia: kartano menee myyntiin ensi vuonna, ellei ihmeitä tapahdu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aika vihaisen näköinen rintama puskee päälle. Bongasin tällaisen uuden sivuston mistä näkee aika hyvin ihan livenä, minne noita salamoita tällä hetkellä hakkaa. Tuon mukaan menee juuri Vuostimon yli.

https://www.ukkostaako.fi/?lat=67.0377&lng=27.3093&z=10

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu