Kläppi pitäs saaha kouluun mutta koska se talliin pysäkille oottaa linkkaria ku aikataulut hukassa ja mikä yhtiö nyt niitä ajelee tuliko se orjajärvi sitte höyläämään koulu koti väliä
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Pojan nimissä tämä uusin "yritys " toivotaan parasta, Honkurin kuljetukset pelas loistavasti.
- Anonyymi00005
Näytti olevan protestilistalla.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Näytti olevan protestilistalla.
??? Jos kuljetus toimii !
- Anonyymi00002
Se on kyllä villi homma,vaikka on pienistä lapsista kyse, niin pittää ottaa se halvin ja epävarmin, vaikka tässäki on tarkoin varmasti tiedossa ja vissiin muistissaki miten tämä teatteri päätty viimeksikkin. Sitä ootellessa!
- Anonyymi00003
Joo laki vaatii kunnan täytyy kilpailuttaa ja halvin yritys otetaan!
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Joo laki vaatii kunnan täytyy kilpailuttaa ja halvin yritys otetaan!
Ja siitä saa kiittää valtuutettuja ei lakia
- Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ja siitä saa kiittää valtuutettuja ei lakia
Valtuutetut täysin eriytyneet ihmisten arjesta, päätöksessä unohdettu myös lasten turvallisuus. Tätä se on kun iänvanhat ukot päättää valtuustossa.
- Anonyymi00013
Anonyymi00007 kirjoitti:
Valtuutetut täysin eriytyneet ihmisten arjesta, päätöksessä unohdettu myös lasten turvallisuus. Tätä se on kun iänvanhat ukot päättää valtuustossa.
Tämäpä tämä. Papoilla ei ole mittään kosketuspintaa lasten asioihin. Oma toinen vaippaikä on lähempänä kun lapsiperheiden asiat ja huolet
- Anonyymi00017
Anonyymi00007 kirjoitti:
Valtuutetut täysin eriytyneet ihmisten arjesta, päätöksessä unohdettu myös lasten turvallisuus. Tätä se on kun iänvanhat ukot päättää valtuustossa.
Sivistyslautakunta se sen päätöksen on tehny ja ei ne oo vanhoja.
- Anonyymi00008
Kumpi protestissa
- Anonyymi00009
Yllätys, vajaa viikko koulua ja kuljetukset Orajärvellä jo saikannu , toivottavasti vanhemmat on kuntaan yhteydessä kaikesta , tämä tuskin tuli yllätyksenä, kun vuosien kokemus on : ei se paska kullaksi muutu nimeä vaihtamalla !
- Anonyymi00010
Nyt pelaa loistavasti aikataulussa pysytään ja kyyti turvallista...ei voi moittia laisinkaan kyl map hoitaa
- Anonyymi00012
Joo niin näkkyy tekevän... surkeata sakkia.
- Anonyymi00011
No nyt se orkku kyntää ojanpohjia...vitt siitäkään hommasta tullu mitään taaskaan
- Anonyymi00014
Joo,hyvä tuuri ettei kaatanu sitä sekajunaa. Laittaakohan kuljettaja idänihme lapsien reput sinne rahtiosastolle, tilaa on.
Kauhulla saa odotella liukkaiden ja pakkasten tuloa, kun ei pysytä ojien välissä edes näin kesämaan aikana. On kunnalta jaloa antaa tehokkaille yrittäjille "uusi mahdollisuus" On liian arvokas lasti tällaisten harrastelijoiden kyytiin!! - Anonyymi00015
Se iso linkkari ei sovellu siihen aittamaan tielle...se tie on ihan mössönä
- Anonyymi00018
Onko kuljettajan terveys arviointi tehtävä kuinka monesti ku kyseessä kuitenkin iäkkäät kuljettajat verensokerit ja paineet heittelee ja uniapneaki vaivaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682073Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574- 49550
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546