Laihdutuksessa viimeisintä huutoa on roiskeläppädieetti. Se on laihduttanut parhaiten vaikka asiaa ei olekaan elävillä ihmisillä tutkittu. Mutta koska minä tiedän niin se on totta koska olen laihduttanut nyt 40 vuotta. Riittää että syö pelkkiä roiskeläppiä vuoden päivät. Tai 6 kkautta jos ei ole läski.Tämä on siittäkin HUOMATTAVAN paras dietti että sillä nousee seksikunto 6sikymppisellä on 3kymppisen seksikunto ja erektiot. Jos on ninja jäätelökone kuten minulla jolla rahaa,niin VOI tehdä roiskeläpästä jäätelyä ja ne voi laittaa huaveihin joka sanoo TARKASTI kuinka paljon laihtuu.Laihdutus tehoaa vielä paremmin kun syö roiskeläpät juoksumatolla tai juo jos tekee suoraan smootsia.Minäkin otan kohta juoksumaton paketista.En ole voinut juosta koska olen syönyt salmiakkia.Vaihdan sen nyt roiskeläppään. Myös mononlämmittimet oli turhia niillä ei laihtunut enään yhtään sen jälkeen kun aloin tehdä jäätelyä. Onneksi se on pahanmakuista eikä hyvänmakuista koska muuten se lihottaisi. 😯
Mikä roiskeläppä laihdutravin,paras dietti
Anonyymi-ap
20122
5Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Datsunin roiskeläpät olen todennut parhaiksi.
Mikä on Datsun?
Kannattaisiko rinnalla vetää toista dieettiä, jossa on lisäaineetonta hernekeittoa purkkeineen, pusseineen tai rasioineen? Nämä kun vetää oksasilppurista läpi, kokonaisuus on moitteeton, eivätkä hampaat kärsi.
Jos pelkää valmista hernekeittoa, kuivatut herneet voi levittää kastellulle asfalttipihalle ja siitä voi peruutella perheen kakkosautolla eteen-taakse nastarenkailla. Kun herneet on muusina pihalla, tiesuolan voi heittää joukkoon ja lumilapiolla voi kaapia keitoksen talteen. Siitä vain valmistamaan ja nauttimaan parhaista laihdutushetkistä.
Datsun 100 A.
Lapsonen ei tiedä....
Ehkä tosiaan ruuanlaittotaitosi kaipaa kohennusta. Martat voisi opettaa.
Mikä on eineistä sinulle itsellesi sopiva proteenin lähde? Kaalikeitto ehkä, kun lempilajisi urheilussa on kuulantyöntö. Osaavatko Martat antaa vinkkejä paremmin kuulantyönnössä vaiko maratonjuoksussa? 🤘
Todistettavasti laihtuu. Minä lihoin mutta se ei kuulu tähän.
Kokkonen oli vesipaastossa 30 päivää laihtui 27 kiloa.
Kekkosen viinat löytyi Kultarannasta. Viina laihduttaa.
Myös: Räystäspääskytkin ovat maisemasta häipyneet etelänmatkalleen. On alkusyksyä. Aurinkokin pilvimassojen peittämänä.
Tuulen suunta jälleen pohjoisessa. kuten niin usein tänä kesänä.
Kyllä se tästä. Jo vajaan neljän kuukauden päästä on talvipäivänseisaus.
Jo 24h tästä auringon nousu on millisekunteja aikaisemmassa. Optimistin mielestä kevät on silloin jo lähtökuopissaan.
protestilaulaja x.
En tykännyt.
Ei valitettavasti toimi,😁koska mitään roiskeläpät ei vie pois nälkää.Jos syö pikkupitsan tai kaksi,ei lähde ollenkaan nälkä,ennemmin se vain lisääntyy.
Laihdutuksessa PITÄÄ syödä terveellistä ja ravitsevaa ruokaa eikä mitään pitsoja.
Koska pitsoissa energia tulee 80 prosenttisesti rasvoista.
Olet valehtelia!
Esimerkiksi Saarioisen Vegebolognesepizzassa tai Kinkkupizzassa rasvaa on tyypillisesti vain noin 4–5 grammaa per 100 grammaa (eli vain noin 20 % kokonaisenergiasta tulee rasvasta).
Tekoälyn vastaus,noin 40%
Yleensä tyypillisessä ravintola- tai kotipitsassa kaloreista noin 30–40 % (keskimäärin noin 35 %) koostuu rasvasta.
Pitsan tyypillinen energiarakenne eli kaloreiden jakautuminen eri makroravinteiden kesken näyttää suuruusluokaltaan tältä:
Hiilihydraatit: Noin 45–55 % kaloreista (tulee pääasiassa vehnäpohjasta/taikinasta)
Rasva: Noin 30–40 % kaloreista (tulee juustosta, mahdollisista rasvaisista lihoista/leikkeleistä ja paistamiseen tai pohjaan käytetystä öljystä)
Proteiini: Noin 15–20 % kaloreista (tulee juustosta, lihasta, kalasta tai muista proteiinipitoisista täytteistä)
Täytteet vaikuttavat merkittävästi suhteeseen:
Margherita- ja kasvispitsat: Rasvan osuus voi olla lähempänä 30 %, sillä hiilihydraattien osuus korostuu pohjan ja kasviksen myötä.
Neljän juuston pitsat (Quattro Formaggi) sekä lihaisat pitsat (esim. pepperoni, kebab, salami): Rasvan osuus nousee helposti 40–45 %:iin tai yli, koska runsas juustomäärä ja rasvaiset liharakeet tai makkarat tuovat annokseen paljon piilorasvaa.
80% tulee maltodekstroosista ja muista lisäaineista.
Ei vaan 96 % energiasta tulee proteenista.
Pitseria Rosson pitsoissa on varmasti rasvan osuus vähintään 60%
Ei vaan Rossossa 80% tulee maltodekstroosista ja muista lisäaineista. Vain 40 % voi silloin olla rasvan osuus.
Suomen kielessä ei ole moista sanaa, eikä pitsoissa mainittu sellaista.
ravintolapizzat on tosi rasvaisia mut roiskeläppä-pitsa ei ole niin rasvainen mut kyllä siinäkin on huonoja hiilareita ja rasvaa. Ei siihen kuole jos joskus syä pitsaa. =)