Morjens pikkukulliset!
Se pyrkii tuo Ylitornion lintutornimies tänne tekniseksi johtajaksi. Ylitorniolaiset tietenkin olisivat tyytyväisiä jos se pääsisi tänne töihin eikä olisi Ylitorniolla riesana.
Saattaa siinä kyllä olla kysymyksessä vilunkihommakin. Ylitornion kunnanjohtajahan tekee turistirysää Miekojärvelle Pellon puolelle ja siinä hommassa saattaa olla apua tutusta teknisestä johtajasta. Nehän ovat molemmat saman verran rehellisiä.
Saattaa olla viisasta ja tulla halvemmaksi valita hommaan joku toinen.
Tekninen johtaja
20
565
Vastaukset 20
- Anonyymi00001
Parlamentti miettimään asiaa heti kun kullinmittausfestivaalin suunnittelemiselta ehtivät.
- Anonyymi00002
Kaksi jamppaa samalla rahalla, tuukko hakeen?
- Anonyymi00003
En. Tuun
- Anonyymi00004
Sillä rievulla ei ole kuulemma muuta työkokemustakaan ennen kunnaninsinöörin hommaa. Tuskin on kouluttanut muutenkaan itseään, ei riitä kapasiteetti
- Anonyymi00005
Lisäksi se on vielä aivan jaako.
- Anonyymi00006
Sehän hyvä olis.Aamu parlamentissä olema jo päättäneet kuka saa viran se tietää lisää kunnan urakoita parlamentin jäsenelle,ei tarvi kuoppia peitellä
- Anonyymi00007
Pelloon nousee pian iso ja helv kallis lintutorni. Sukulaiset toimittaa
- Anonyymi00008
Voitashan me vähäksi aikaa ottaa tänne se lintutornimies jos ylitorniolaiset vastapalvelukseksi todistais että pellolaisila on yhtä suuret kullit ko ylitorniolaisila tai ainaki melkein.
Sitte ko todistus olis saatu niin annettais lintutornimiehele kenkää ja siihen pääle piettäis sitte yhteiset peijaiset ylitorniolaisten kans. - Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Voitashan me vähäksi aikaa ottaa tänne se lintutornimies jos ylitorniolaiset vastapalvelukseksi todistais että pellolaisila on yhtä suuret kullit ko ylitorniolaisila tai ainaki melkein.
Sitte ko todistus olis saatu niin annettais lintutornimiehele kenkää ja siihen pääle piettäis sitte yhteiset peijaiset ylitorniolaisten kans.Saattaisivat suostua siihen melkein-versioon ja peijaisiin suostuvat ilman muuta jos pääsevät lintutornimiehestä eroon. Mutta kauanko kestäisi Pellon kunnan kassa sellaista ukkoa?
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Saattaisivat suostua siihen melkein-versioon ja peijaisiin suostuvat ilman muuta jos pääsevät lintutornimiehestä eroon. Mutta kauanko kestäisi Pellon kunnan kassa sellaista ukkoa?
Ei kauaa
- Anonyymi00011
Eikhään se tekninen johtaja löyetä Lappiasta. Sieltä tulheitahan on kunnanvirasto jo täynä. Lappiasta ei vishiin löytyny vielä varhaiskasvatusjohtajaa ko paikka täyttämättä.
- Anonyymi00012
Mitä sitten?
Paras henkilö valittakoon.- Anonyymi00013
Olis hyvä olla pikkukullinen keskivartalolihava viiksivallu.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Olis hyvä olla pikkukullinen keskivartalolihava viiksivallu.
Tämä on se sama skitso kommentoija, jolla ei päässä liiku muuta kuin tuota jauhamista, kaikkeen keskusteluun kommentoi samaa alatyylistä skeidaa, mutta ei voi kauhalla vaatia jos lusikalla on annettu järkeä.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Tämä on se sama skitso kommentoija, jolla ei päässä liiku muuta kuin tuota jauhamista, kaikkeen keskusteluun kommentoi samaa alatyylistä skeidaa, mutta ei voi kauhalla vaatia jos lusikalla on annettu järkeä.
Sanoo pikkukullinen keskivartalolihava viiksivallu.
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Sanoo pikkukullinen keskivartalolihava viiksivallu.
Kyllä omasta kunnasta pitää löytyä tekninen johtaja. Pikkukullinen ymmärtää parhaiten pikkukullisten tarpeet.
- Anonyymi00017
Parlamentissa olema miettineet jos hyvän vulvan omistajan loytäisimä siinä olisi ammattiin sopiva henkilö
- Anonyymi00018
No mikä ettei. Onhan senkin vehkeen käyttö tekniikkalaji. Voisin alkaa testaajaksi pelkällä tavarapalkalla.
- Anonyymi00019
No olihan haastateltavissa lappia-taustainen ja jo valmiiksi pellolainen. Selvä homma ja valinta.
- Anonyymi00020
Oli myös Ylitornion lintutornimies. Passaa epäillä jotakin huijausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561264- 18887
- 68752
- 64738
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69708- 47704
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131645Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10592Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i11559Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45538Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �124511- 4502
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24483- 74476
- 36445
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 16441
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 36427