Häiritsisikö jos kumppani tykkää käydä yökerhoissa? Itse en koe tarvetta käydä enkä ymmärrä mikä sinne vetää?
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Tykkään käydä klupilla! 🧢
- Anonyymi00005
😁😁😁
- Anonyymi00002
Lupilla iliman lupia!
- Anonyymi00003
Ihan riippuu mitä tekee muutenkin elämässään. Jos on erakko, niin ei varmasti käy missään. Jos joutuu olemaan paljon ihmisten keskuudessa, silloin arvostaa omaa aikaa. Jos on poikamies, silloin vain kuolleet poikamiehet jäävät viikonloppuna kotiin.
- Anonyymi00006
Entäpä jos nuo kaikki ovat samassa paketissa?
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Entäpä jos nuo kaikki ovat samassa paketissa?
Tottakai voi olla. Ei ihmisen luonne ole koskaan mustavalkoinen.
- Anonyymi00004
Tämä onkin ihan mielenkiintoinen kysymys. Periaatteessa ei. Käytännössä kuitenkin varmaan kokisin, ettei ole hirveästi yhteistä, jos toisella on tuollainen harraste. Minäkään kun en tosiaan tajua mikä niihin voisi vetää.
Jos nyt yritän vähän analysoida sitä mikä tuossa varmastikin kävisi pidemmän päälle ongelmalliseksi. Ensinnäkin tuo vuorokausirytmi. Yökerhoissa pyöritään yleensä öisin ja se luonnollisesti näkyy sitten vaikka nyt sen muun viikonlopun aikatauluissa, jos noissa olis vaikkapa viikonloppuisin tapana pyöriä. Yhteistä aikaa ei hirveästi jäisi ja se varmasti heikentäisi suhdetta.
Toinen ongelma on se, että noissa ihmiset tuppaavat yleensä käyttämään joko alkoholia tai jopa jotain vahvempaa. Itse taas en katsele humalaista, krapulaista ja vielä vähemmän huumepöllyissään pyörivää henkilöä elämässäni. Rajoittaisi todella rankasti yhteistä aikaa ja taaskaan ei suhde sitä kestäisi.
Summa summarum ... päivätanssit selvin päin olisivat parempi harraste, vaikka sinnekään en kyllä mukaan lähde 😁.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466