Häiritsisikö jos kumppani tykkää käydä yökerhoissa? Itse en koe tarvetta käydä enkä ymmärrä mikä sinne vetää?
Suhde ja yökerhot
Anonyymi-ap
773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tykkään käydä klupilla! 🧢
😁😁😁
Lupilla iliman lupia!
Ihan riippuu mitä tekee muutenkin elämässään. Jos on erakko, niin ei varmasti käy missään. Jos joutuu olemaan paljon ihmisten keskuudessa, silloin arvostaa omaa aikaa. Jos on poikamies, silloin vain kuolleet poikamiehet jäävät viikonloppuna kotiin.
Entäpä jos nuo kaikki ovat samassa paketissa?
Tottakai voi olla. Ei ihmisen luonne ole koskaan mustavalkoinen.
Tämä onkin ihan mielenkiintoinen kysymys. Periaatteessa ei. Käytännössä kuitenkin varmaan kokisin, ettei ole hirveästi yhteistä, jos toisella on tuollainen harraste. Minäkään kun en tosiaan tajua mikä niihin voisi vetää.
Jos nyt yritän vähän analysoida sitä mikä tuossa varmastikin kävisi pidemmän päälle ongelmalliseksi. Ensinnäkin tuo vuorokausirytmi. Yökerhoissa pyöritään yleensä öisin ja se luonnollisesti näkyy sitten vaikka nyt sen muun viikonlopun aikatauluissa, jos noissa olis vaikkapa viikonloppuisin tapana pyöriä. Yhteistä aikaa ei hirveästi jäisi ja se varmasti heikentäisi suhdetta.
Toinen ongelma on se, että noissa ihmiset tuppaavat yleensä käyttämään joko alkoholia tai jopa jotain vahvempaa. Itse taas en katsele humalaista, krapulaista ja vielä vähemmän huumepöllyissään pyörivää henkilöä elämässäni. Rajoittaisi todella rankasti yhteistä aikaa ja taaskaan ei suhde sitä kestäisi.
Summa summarum ... päivätanssit selvin päin olisivat parempi harraste, vaikka sinnekään en kyllä mukaan lähde 😁.