Missä viipyy Kutturan oikotie?

Tämä oikotie Kutturasta länteen Kittilän tielle olisi syytä rakentaa pikaisesti. Poroporukka ja tunturimustalaiset sitä tietysti vastustavat mutta niinhän he vastustavat kaikkea muutakin. Ei siis kannata välittää. Tieyhteys parantaisi Lapin poikittaisyhteyksiä plus on maanpuolustuksellisesti tärkeä.
17207
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tietä vastustavat kovasti ne ns poromiehet ja -naiset, jotka pitävät niitä tuotantoelukoitaan tavallisten ihmisten mailla vapaana tekemässä tuhojaan! Nykyisellään porot pitäisi pitää aitauksissa, kuten lypsykarja ja tuotantonaudat! No nämä porot ovat vaan valitettavasti jossain ihmeen suojeluksessa juoksentelemassa liikennettä vaarantamassa ja muutenkin tavallisten ihmisten puutarhoille tuhoja aiheuttamassa! Porot aitauksiin ja sillä selvä!

Äänestä

Vastustan väkevästi otetaan viinaa.
T Niila Soikeapää-asslakka

5Äänestä

Tietä ei tule!
T Niila Soikeapää-asslakka

3Äänestä

Lapissa on tarpeeksi oikoteitä helvettiin

Äänestä
  • Ehkä ilmasilta toimisi? 🤔

    Äänestä

minusta kutturan oikotien lisäksi pitäisi puhkaista oikotie myös porttipahdan altaan eteläpuolelta kitisen vartta pokkaan.

Äänestä

Ei FB KUNNIALLISET TARVI TEITÄ HE TARVII VAIN JA AINOASTAAN NETTI YHTEYDET JOTKA EI PÄTKI!

Minä kunniaton Holo olen pyrkinyt sen takia ajelemaan omien vanhempieni autoilla niin pysyy edes TIET TÄSSÄ KUNNASSA, mutta tuolla toisessa ketjussa VALITETTIIN JO SIITÄKIN, kun TYÖTTÖMÄNÄ KELAN PÄIVÄRAHALLA JOUDUN SOSSU-PUMMINA ELÄMÄÄN NIIN PYSYY EDES TIET KUNNASSA!

Saattohan kyseessä olla joku toinenkin, koska ei minulla ole asuntoa jonka VUOKRAN SEKÄ MUUT KULUT MAKSETAAN KELAN RAHOILLA!

Äänestä

Ei troonit tarvi tietä .

Äänestä

Putin rakentaa

Äänestä

Vastustan tiehanketta ja samalla juon viinaa.
T Niila Soikeapää-asslakka

2Äänestä

Horo on nyt sitten vielä ehtinyt tehdä mitään muuta kun että on ihan jees jos haluat olla ihan hyvin vastaan mielelläni myös sen verran paljon enemmän aikaa kuin Pirkka olutta ei voi olla ihan hyvin menee miinuksen puolella ja niilla ei ole vielä saanut mitään muuta kun että on

Äänestä

Ne helkeri ole mitään poroporukoitten maita. Me elätämme heiät. Mifän ne maat on.

Äänestä

Aloittaja voi muuttaa korsuun Venäjän rajalle ja odotella siellä,samalla harjoitella maanpuolustusta.

Äänestä

EI KÄY

t niila mulkeropää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä oikotie Kutturasta länteen Kittilän tielle olisi syytä rakentaa pikaisesti. Poroporukka ja tunturimustalaiset sitä tietysti vastustavat mutta niinhän he vastustavat kaikkea muutakin. Ei siis kannata välittää. Tieyhteys parantaisi Lapin poikittaisyhteyksiä plus on maanpuolustuksellisesti tärkeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu