Poromiehille on todettu olevan myyräkuumetta. Jos poromies kaivelee maahan käsillään kuoppia on tämä ensimmäinen oire. Myös peräpää vuotaa rajusti.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001UUSI
Kuuluuko velttous tai kova stondis oireisiin .
- Anonyymi00002UUSI
Kysy aasslaakalta.
- Anonyymi00003UUSI
Eipä sitten ihmetellä yhtään. Poromillä on pölvet savessa ja kynnen aluksen mustana nykyisin. Johtuu kait maan kaivelusta.
- Anonyymi00004UUSI
Ovatko olleet perunannostossa kukaties. Polvillaan kaivaneet pottuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS631957Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13840Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52746Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke42679- 43631
- 80606
- 47604
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 47524