Köyhät ne töissä käy

Pikku palkalla kituuttavat.
884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei jää palkasta mitään käteen, nälkärajalla kituutan.

Äänestä

"Viestinvientikeskuksella lisä-Ansioita".

Äänestä
  • Ei koskaan jos sellainen liittyy minua paljon nuorempaan henkilöön!

    Äänestä

Minua harmittaa valtavasti se kun menetin minulle rakkaan työpaikan narsistin takia!

Äänestä

Valtaosa suomalaisista näin se menee.

Äänestä
  • Kätestä suuhun ja mitään ei jää.

    Äänestä

Ei ole kohta varaa käydä töissä.

Äänestä

Työnteko ei vaan kannata siinä se on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pikku palkalla kituuttavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu